Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van olyan középiskola,...

Miért van olyan középiskola, ahol tanítanak pszichológiát?

Figyelt kérdés
Olvastam, itt a Gyakori kérdéseken, egy kérdésben, meg olvastam interneten is, hogy külföldi országokban kötelező, az egyik válaszoló azt is írta, hogy az ő sulijukban volt, szerette, de nem volt kötelező. Engem abszolút nem érdekel. Ilyenkor mi van? Nem is értem, hogy mi értelme van. Szerintem teljesen felesleges. Én sem akarom ezt tanulni, mert a jövőben semmi előremutató hasznát nem látom.

2021. márc. 27. 18:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Te ilyen vagy, mások pedig másmilyenek :) Én falra másztam a töritől például, viszont sajnos kellett tanulnom. Te olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy nem kötelező mindenhol.

Ha van lehetőséged, akkor válassz olyan sulit ahol nem kell ilyet tanulod.

2021. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Hát én ilyen vagyok, te pedig olyan. Én örülök neki, hogy nem kötelező, mert valószínű, hogy a falra másznék, ha ilyenekről tanulnék. Én személy szerint jobban szeretem az általános tudást, ami sok vagy minden esetben ugyanaz. Amúgy ha jól tudom a középiskolákban Magyarországon nem kötelező, de itt Gyakorin láttam egy kérdés alatt, hogy van olyan hely ahol választható.
2021. márc. 29. 13:06
 13/32 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig nem jobb vele semmivel sem az élet. Röhögőgörcsöt kapok az olyan emberektől, akik pszichológushoz rohannak, mert csúnyán nézett rájuk a kalauz... Az egész onnan ered, hogy régen a papoknak mindenki elmondta a búját, gondját, baját, vétkeit, ő meg feloldozta, meg megnyugtatta őket. Oszt ebből lett egy külön szakma utána. Nem hinném éppen ezért hogy ez egy valódi tudomány lenne, inkább csak terület. Én is kiválóan meg vagyok agyturkászat nélkül. Akinek pedig ténylegesen betegségei vannak belülről, annak ott a pszichiáter, meg ott a neurológia, meg még több orvostudomány, ami valódi gyógyítást, terápiákat, gyógyszereket stb. és nem beszélgetést, meg egyéb hasonlókat alkalmaz.
2021. márc. 31. 22:40
 14/32 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy agyturkászat, mert sajnos volt már vele tapasztalatom, semmit nem használt, csak elvett 1 órát az életemből hetente.
2021. márc. 31. 22:41
 15/32 anonim ***** válasza:
82%

Ez szintén a te véleményed. Jelenleg a korunk a pszichológiát tudománynak tartja. Megfelel a tudomány minden kritériumának, kutatásokat, tényeket, adatkat ad.

Nyilván támadhatod a tényt, hogy van gravitáció, vagy hogy a föld gömb alakú de ettől függetlenül tény marad. Volt már erre példa a történelem során, nem te vagy az egyetlen :)

Ezenfelül jó látni hogy részben tájékozott szeretnél lenni a pszichológia gyökereiről, azonban még utána kéne olvasnod, hogy abszolút kijelentést tegyél, hogy mégis "honnan ered az egész".

Sajnálom, hogy neked nem vált be a terápia, sajnos van ilyen.

2021. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Az már nagy erény, ha valaki képes elkülöníteni a személyes sérelmeit az objektív igazságtól. Próbáld ki.
2021. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Figyelj! Ha van gyereked és játszani akar a tűzzel, te nem mondod el, ha van, a személyes tapasztalatodat? A személyes tapasztalat, lehet egy igazi érv. Nekem nem volt semmi sérelmem, maximum a hétköznapi stressz és nem is lett, egyszerűen ki akartam próbálni, miért ennyire felkapott, semmi nem lett belőle, pedig többet is kipróbáltam. Felesleges volt. A pszichológia nem szokott tényeket közölni, mert annyira személyes az egész, hogy kihez, hogyan kell viszonyulni.
2021. ápr. 1. 10:57
 18/32 anonim ***** válasza:

Egy tudományos világ vs egy személyes vélemény.

Ajánlom figyelembe a többieknek, aki idetéved az "oltások autizmust okoznak" című melodrámát.

2021. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ez nem feltétlenül van így.
2021. ápr. 1. 11:25
 20/32 anonim ***** válasza:
Wow.
2021. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!