Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van olyan középiskola,...

Miért van olyan középiskola, ahol tanítanak pszichológiát?

Figyelt kérdés
Olvastam, itt a Gyakori kérdéseken, egy kérdésben, meg olvastam interneten is, hogy külföldi országokban kötelező, az egyik válaszoló azt is írta, hogy az ő sulijukban volt, szerette, de nem volt kötelező. Engem abszolút nem érdekel. Ilyenkor mi van? Nem is értem, hogy mi értelme van. Szerintem teljesen felesleges. Én sem akarom ezt tanulni, mert a jövőben semmi előremutató hasznát nem látom.

2021. márc. 27. 18:13
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A kérdést talán tegnap írták ide ki és engem eléggé meglepett, mivel erről még nem igazán hallottam.
2021. márc. 27. 18:16
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem látod a pszichológia hasznát, az elég nagy probléma rád nézve. Szerintem igenis hasznos.
2021. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
De engem nem érdekel és nem szeretném tanulni. A haszna pedig nem túl nagy, az emberiség meg volt nélküle egészen a 20. század utolsó negyedéig, elég nagy tragédiák között is, nem hiszem, hogy nagyobb szükség lenne rá most. Persze voltak régen is például neurológusok, agysebészek stb., de ezek orvostudományok és nem a bölcsészethez kapcsolódnak, mint a pszichológia. Nem volt az mint manapság, hogy sokan elmennek a pszichológushoz, hogy az megoldja a saját életük nehézségeit.
2021. márc. 27. 18:55
 4/32 anonim ***** válasza:
99%
Először is: nem kötelező pszichológiát tanulni. Másodszor: melegvíz, központi fűtés, különösebb fertőtlenítés, gyógyszerek és autók nélkül is megvolt az emberiség, mégis kellemesebb velük az élet. A pszichológia pedig nem a 20. század utolsó negyedében "jött létre", de mindegy.
2021. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%

Valamikor régen az óvónőknek elég volt a középiskolai szakirányú végzettség, ezért voltak az országban itt-ott óvónőképző szakközépiskolák. Ezek most már nem működnek eredeti formájukban, mert az óvónőknek is diploma kell, úgyhogy egy részükből pedagógiai középiskola lett, ahol szakmai tárgyként pszichológiát is oktatnak. Ez azoknak jó, akik később pedagógiai pályára készülnek: már középiskolában találkoznak a pedagógia-pszichológia szakmai alapozó tárgyakkal, a felsőoktatásban könnyebben meg tudják tanulni.

Ha te nem szeretnél középiskolában pszichológiát tanulni, akkor olyan iskolába kell menni, ahol nincs ilyen tantárgy. Légy nyugodt: ezek vannak többségben. Én sem akartam pszichológiát tanulni és olyan helyre mentem, ahol nem szerepelt a tantervben. Később, mikor főiskolán mégis vizsgáznom kellett pszichológiából, valahogy összehoztam, de szerintem már a vizsga délutánján sem volt semmi fogalmam a tananyagról.

2021. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg nem érdekelnek a 20. századi költők, mégis kell tanulnom. De a papucsállatka testfelépítése se érdekel, mégis kell tanulnom. A kettő között az a különbség, hogy mivel nem kötelező a pszichológia oktatás, így valószínűleg nem sok gimiben oktatják. Tehát, ha nem akarod tanulni, ne menj olyan iskolába, ahol kell tanulnod.
2021. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Engem érdekel az irodalom is, meg a biológia is, de nem igazán tartom fontosnak a pszichológiát, mivel én inkább matekos beállítottságú vagyok, de szeretem például a történelmet is. Egyébként egyetemre szeretnék továbbmenni.
2021. márc. 27. 19:45
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen nincsen, menj ilyen helyre, probléma letudva.
2021. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy korábban is írták. Megvoltak az emberek nélküle, mégis megkönnyíteni az életünket. Nem tudsz olyan területet az életben felmutatni, amivel a pszichológia nem foglalkozna.

Az, hogy mint tudományterület nem érdekel, ez van. Viszont az egyszerű tény, hogy a pszichológia ön és társismeretről, viselkedésről, családról stb-ről szól, tehát az ember mindennapjáról, amiben él. Ha valaki picit se érdeklődik efelé, az elég nagy ellenállást jelez.

Illetve az utolsó gondolatodhoz, a pszichológia hatalmas része foglalkozik statiszitkával, kutatásokkal alias matekkal.

2021. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit sem érdeklődök felé, szerencsére nálunk nem is kötelező. Pont hogy nem érdekelnek az ilyenek és nem is szeretnék az ember életéről, meg belsőjéről tanulni. Hozzám ez nem áll közel, nem is szeretnék vele semennyit sem foglalkozni. Én nem akarok foglalkozni ezekkel, amiket leírtál, engem hidegen hagy az "ön és társismeretről, viselkedésről, családról". Engem a fizika és a matematika érdekel, elég magas szinten is űzöm, valamint a különféle nagyon elvont társadalomtudományok, például a filozófia vagy a politológia. Nem is nagyon szeretem az ilyen bölcsészetet.
2021. márc. 29. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!