Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök informatika 2-es matekal?

Mérnök informatika 2-es matekal?

Figyelt kérdés
Van esély így?
2021. márc. 17. 18:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"BME-re nem. Talán OE. Vagy nem tudom, hol va


Hát ha csinál egy majdnem hibátlan emelt infó érettségit, akkor meglenne a pont. Inkább azon múlik, hogy más tárgyakból kb hogy áll + nyelvvizsga van-e."


Mégis mért ne lehetne kihozni? 360-380 körüli a ponthatár a bme-n ezt kettes matekkal mért nem lehet?

2021. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Na pl

Csinál egy hibátlan infó emelt érettségit és hozzá ír egy 60%-os 4-es matekot és mivel nem tudom, hogy jegyei milyenek + az érettségi átlaga kb milyen lesz, ezért duplázni fog.

100+100+50(emelt miatt járó +50pont)+60+60=370


Ez pl tavalyi ponthaárokat nézve BME-re nem elég. OE-re igen

De látod, hogy így is szürreális eredményekkel számoltam. Hibátlan emelt érettségi + 4-es matek...

2021. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az összes jegye ötös, ez 100 pont. A matekja 25% os kettes de az összes többi érettségije 100%. Ez a 100 pont mellé még 85.EZ eddig 185. A fizikája ugye 100 pont a matekja 25 így 185+125, azaz 310. A fizikája emelt és van nyelvvizsgája. 388 pont. Na nem lett meg a 360?
2021. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Lehet még sport eredménye is és az 388+ 30.
2021. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az összes jegye ötös, ez 100 pont. A matekja 25% os kettes de az összes többi érettségije 100%. Ez a 100 pont mellé még 85.EZ eddig 185. A fizikája ugye 100 pont a matekja 25 így 185+125, azaz 310. A fizikája emelt és van nyelvvizsgája. 388 pont. Na nem lett meg a 360?"


Ez aztán annyira reális eredmény, de már ott lenne gond, hogy "az összes jegye ötös", csak matekból kettesre áll.

2021. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ez aztán annyira reális eredmény, de már ott lenne gond, hogy "az összes jegye ötös", csak matekból kettesre áll."


Én kettes matek érettségivel számoltam és a leggyengébb kettessel, nem gimis eredménnyel.

2021. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akarom mondani nem gimis év végi jeggyel. Amúgy ennél reálisabb módon is összehozható a kettessel bejutás, az se túl gyakori de lehetséges.
2021. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Utolsó pillanatban vagy. Ha még most neki állsz és fejleszted magad magán úton illetve saját utána járàssal a dolgoknak akkor még van esélyed. Felvételihez is kell a matek szóval szorít az idő. A tanuljunk

meg tanulni dolog egyetemen is hasznos lesz, mivel ott még kevésbé fogják az emberek kezét tanulás közben. Én kb közepes szinten voltam matekból középsuli közepe környéken és mérnök lettem. De ott jött egy fix elhatározás és odatettem magam érte onnantól. Első egyetemi matekom így is alulról súrolta a kettes szintet, de az utolsó már jeles lett ami azért elég ritka egy felsőoktatási matek tárgy esetén. Sokat lehet fejlődni ha megvan az akarat és nem kifogást keres az ember. Nem jó a tanár szted. Tessék: old meg máshogy. Tudod a témakört , keress utána neten , könyvekben vagy magán korrepetálási úton. Egyetem sem szól másról.

2021. márc. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És lemez az old meg dolog a munkahelyre is igaz lesz. Egy nem betanított munkás pozíció sem szól másról mint a feladatok rugalmas megoldásáról . Munkahelyen sem fogja senki fogni a kezed abban biztos lehetsz. Még ennyire sem.
2021. márc. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!