Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME IIT Vizuális Informatika...

BME IIT Vizuális Informatika specializációról vélemény?

Figyelt kérdés

Elkezdtem ismerkedni a mesterképzési lehetőségeimmel, és a specializációkkal. A mérnökinfó MSc-n van Vizuális Informatika főspecializáció. Elolvastam a leírást, ránéztem az önlab témákra, és úgy érzem, hogy a továbbiakban ilyen téren szeretnék mozogni.


Érdekel az AI learning, a deepfake technológia, a játékfejlesztés, és a 3D modellezés is. Még ha odakerülnék lehet az orvosi képalkotás is megfogna.


Nem az a célom, hogy lenézzem a magyar oktatást, de az itt szerzett tudásommal fogok kezdeni valamit? Itthon nem hinném, hogy ezek az ágak nagy hátszelet fognak kapni a közeljövőben, a külföldieket, meg nem tudom, hogy mennyire érdekli az én mesteri diplomám.


Nem feltétlen célom, hogy valami crème de la crème kutató legyek, azzal is megelégednék, ha egy nagyobb cégnél tudnék a fent említett dolgokkal foglalkozni: modellezni, animálni, játékot fejleszteni, esetleg orvosi technológiákkal dolgozni vagy ilyesmi. De ha ezzel a diplomával is "csak" szoftverfejlesztő tudok lenni valami multinál, akkor nem öntöm bele a lelkem ilyen szinten a témába.



2021. márc. 17. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig ajánlatos hozzászoknod a tudathoz, hogy a legtöbben szoftverfejlesztők lesznek, a speckó mesterképzéseik ellenére is. Egyszerűen Magyarországon még kevés a munkalehetőség speciálisabb informatikai területeken, ráadásul az esetek 90%-ában csak Budapest játszik, semmi más az országban.. Most gondolhatod hány ilyen ritka speckó diplomásokat kereshetnek ebbe a városba, talán egy-egy marékkal, az is csak kihalós alapon elérhető.

Hiába van egy angol egyetemről kiberbiztonsági és digitális kriminalisztikai MSc-d, beírod a munkakeresőbe a területet, és alig egy-két tucat keresést ad ki, és nyilván az sem mind megfelelő fizetés vagy más szempontból. AI hasonló cipőben jár, nem találsz minden sarkon ilyen munkaköröket még sajnos.

Ha azzal a ritka specializációddal akarsz foglalkozni, maradhatsz egyetemen kutatni, tanítani, PhD-zni.. Nevetséges összegekért.

Nem azt mondom lehetetlen elhelyezkedni, de arra készülj fel, hogy hiába való lesz, hisz nagyrészben mindenki egy átlag szoftverfejlesztő lesz, Magyarországon inkább arra van igény.

2021. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk kapásból itt a Mediso és a GE, akik bizony fejlesztéssel (is) foglalkoznak Magyarországon, és igenis keresnek orvosi képalkotásban járatos informatikusokat. Vagy mondjuk ott az AImotive, szintén elég nagy a hátszele.
2021. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Habár alapvetően a Bsc képzéssel megegyező Msc elvégzése nem szokott túl sokat adni a tudáshoz, azért nem elhanyagolható amit tanítanak. Munkád biztos hogy lesz és én is az 2. válaszolóval értenék egyet, mert sok terület megtalálható itthon is, ahová mérnökinfósként simán bekerülhetsz.

Ám amennyiben érdekel az orvosi képalkotás illetve az orvosi technológiák, szeretném figyelmedbe ajánlani szintén a BME-n az egészségügyi mérnök képzést. A szak által betekintést nyerhetsz ebbe a világba és ugyanúgy van lehetőséged önlab/dipterv keretén belül az IIT-n képalkotással, AI-val vagy az ott felsorolt témákkal foglalkozni. A szak plusz hozadéka, hogy az amúgy is széles körben felhasználható diplomád kibővíti újabb lehetőségekkel és valóban új dolgokat tanulsz és nem ugyanaz van bővített kiadásban letolva a torkodon, 1-2 új programmal kibővítve.

2021. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!