Mennyi esély van rá, hogy majd 10-20 év múlva, a mi gyerekeink teljesen online fognak tanulni?
Változik a világ, fejlődés van, ez tény. Változnak a társadalmi elvárások is. Az, hogy nem mindenkinek megfelelő az otthoni környezet az online sulihoz(kicsi lakás, veszekedő szülők stb.), az is egy tény!
Szerintem nem lehet hosszabb távon kivitelezni. Jobb esetben is "hibrid" oktatás lesz, tehát aki meg tudja oldani otthon az online lesz aki meg nem az megy jelenlétibe.
De várom az ellen véleményeket!
Szerintem semennyi a hibridre sem.
Nem szabad elfelejteni, hogy az iskola nem csak a formális, frontális oktatásról szól amikor a tanár kiáll a diákok meg hallgatják/jegyzetelnek. Egyrészt az iskola nagyon fontos a szocializáció szempontjából, és nem csak arra gondolok, hogy ott tehetnek szert pajtásokra az emberek, de megtanulják kezelni a vitákat (legalábbis valamilyen szinten), kooperációt tanulnak, megosztják egymással a dolgaikat, etc.
Másik, hogy nagyon sok dologhoz kell jelenléti tanári segítség, hogy a kicsiknek kijavítsák hogy hogyan tartsák a ceruzát, hogy megmutassák hogyan végezzenek el egy tesi gyakorlatot.
Apropó, testnevelés. Hol lenne? Vagy olyan mód hibrid hogy itt ott be kell menniük, azt meg hogy oldanák meg a szülők? Vagy a távolról bejárók.
ÉS ha már szülőkről volt szó, hogyan oldaná meg minden egyes család, hogy valaki vigyázzon a kisgyerekekre? Mert az egy dolog, hogy egy alsóst nem lehet egy napra egyedül otthon hagyni, de még egy felsősben, sőt sok középiskolásban sincs meg az a felelősségtudat, hogy otthon akkor leüljön és tanuljon magától egész nap. Amennyiben mégis meg tudják oldani a szülők, mert valamelyikőjük home officeban dolgozik, neki sem ideális, legalábbis ha a saját anyukámból és a negyedikes hőgomból indulok ki. Anya próbálna dolgozni, a húgom pedig minden egyes szünetében őt zaklatja, mert unatkozik, mert nem tud a barátaival lenni. És nyilván szereti, de munka közben nyilván nagyon zavaró tud lenni egy gyerek.
De ahogy az elején írtam, a szocializáció miatt mindenképpen nagyon fontos a suli. Szóval kétlem, hogy lenne olyan, hogy választhatnak, hogy online tanulnak-e. Nem véletlen, hogy már egyre nehezebben lehet magántanulói státuszt kérni, és azok akik kapnak, úgy intézik hogy a gyerek minél többet legyen társaságba, akár egy magántanuló körrel.
4.
Te egy áldott jó lélek vagy. Igen, így kellene működnie, de azt hiszem ez már csak egy álom marad.
4-essel egyetértek.
Szerintem nem fog ez bekövetkezni, legalábbis nagyon remélem, hogy nem. Maximum sokkal később látok rá esélyt, nem 10-20 év múlva. Azt el tudom képzelni, hogy egyre több olyan oldal, platform lesz, ahol az interneten keresztül tudnak a gyerekek gyakorolni, videókat nézni, online teszteket megoldani az adott tananyaggal kapcsolatban akár ingyen, akár fizetősen, ezt jónak is tartom, sokat tudnak segíteni az ilyenek.
De hogy ez egy globális dolog legyen és minden gyerek így tanuljon... Nem tartom kivitelezhetőnek, sem jónak. Egyrészt, amit írtál, sok családnál nem adottak a körülmények: kicsi a lakás, nincs mindenkinek külön szobája, rossz internetkapcsolat, kistesó ordít stb.
Egészségügyi szempontból sem jó egész nap a lakásban ülni, egy íróasztal felett görnyedni és hosszú órákig a képernyőt bámulni.
Kisgyerekeknél a legnehezebb a dolog, mert ők még nem tudnak egyedül tanulni, egyedül megcsinálni meg leadni a feladatokat és a legtöbb szülő nem tud egész nap otthon lenni és a gyerekekkel tanulni. De ha még ideje is lenne rá valakinek, az sem ugyanaz, mert a gyerek sok esetben nem úgy viselkedik otthon anyával/apával, mint az iskolában. Emlékszem, amikor általános iskolás koromban anyukám segített egy dolgozatra felkészülni vagy valamilyen iskolai feladatot megoldani, míg az iskolában csendben ültem, mindent becsületesen megcsináltam, otthon anyukámmal ez nem így volt.
A nagyok elvileg már tudnának egyedül tanulni, de teljesen más bejárni az iskolába még akkor is, ha vannak hátrányai. Sokan az online oktatást is végig ökörködik.
Az iskola nem csak a tanulás miatt fontos. Én 3 évig voltam magàntanuló, azért, mert olyan helyzetbe kerültem, hogy ez tűnt a legjobb megoldásnak. Megcsináltam, sikeresen levizsgáztam minden évben, de a 3.évre már nagyon meguntam és én el nem tudnám képzelni, hogy 12 évig (de már akár csak 5 évig is) ezt csinálni tudtam volna. Egy idő után nagyon monoton és unalmas. Sokszor volt bennem egy kis hiányérzet, de én legalább 10 évig jártam hagyományos módon iskolába, és egyetemre is nappali tagozatra fogok menni.
Az iskolában rá vagy kényszerítve arra, hogy ott legyél az órán és ha figyelsz, sok mindent megjegyzel, nem mindent magadtól kell megtanulnod. Egy jó tanár, jó közösség is nagyon-nagyon sokat tud számítani. Volt olyan időszak, hogy nekem nem is voltak barátaim az iskolában, de azért úgy is történt szinte minden nap valami jó vagy érdekes, vicces, ami megmosolyogtatot vagy amit örömmel meséltem el otthon.
A gyakorlatokról nem is beszélve. Vannak olyan tantárgyak vagy tananyagrészek (főleg szakközépben), amit nem lehet online tanulni. Pl. kémia vagy fizika órán vannak kísérletek, oké, hogy ezekről lehet videókat csinálni, de az nem ugyanaz, mint élőben ott lenni, látni, csinálni.
Szóval én ezt nem tudom elképzelni és nem lenne jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!