Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány, vagy ELTE jogász...

Pázmány, vagy ELTE jogász szakot érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem a képzés színvonala érdekel, inkább a hallgatói élet, közösség, lehetőségek, rendezvények,programok, stb, hogy hol milyen, mivel eddig ELTE-t gondoltam elsőnek megjelölni, azonban most egyre több embertől hallom, hogy túlságosan "tömeggyártás" folyik ott, és a Pázmányon sokkal jobb a közösség.

2021. febr. 8. 16:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Én is ezt hallottam (eltésként).

Jelenleg amúgy a korona miatt semmilyen közösség nincs, szerintem máshol sem, de erre válaszoljon egy pázmányos, ezt nem tudhatom. Az is nagy kérdés, hogy a kiesés után hogy és mikor fog újraindulni.

2021. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
77%
Szia! Én negyedéves vagyok a Pázmány jogon, nagyon szeretem, a közösség mindent megér, általában mindenki segítőkész, megosztjuk egymással a jegyzeteinket, tapasztalatainkat, próbálunk segíteni egymáson és együtt átvészelni a nehezebb időszakokat. Nyugodtan keresd fel akár facebookon, akár instagramon a kar valamelyik szervezetét (ják hök, pázmány tutorok, gradus) és ők szívesen válaszolnak majd minden kérdésedre! :) remélem minket választasz majd! #csakaPazmany
2021. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
73%

Szia! Harmadéves joghallgató vagyok a Pázmányon.


Szerintem a két egyetem között a legfontosabb különbség az eltérő szellemiségben van, ami a hallgatói életben is visszatükröződik. Az egyetem közösségközpontú jellege már a katolikus jelzőből is leszűrhető, ám ezt sem úgy kell érteni, hogy aki nem vallja magáénak azokat az alapelveket, amelyekre az egyetem épül, az "kirekesztődik" valamiből. A katolicizmus, a keresztény gondolkodás és életszemlélet inkább egy lehetőség, amivel vagy él vagy nem él az ember.


Békeidőben egyébként számos programot szerveznek az illetékesek (utóbbi időkből példák: Jakab Ferenc virológus, Csókay András idegsebész előadása, Pro Facultate nap, bográcsozás, szakmai konferenciák, gólyanapok, gólyabál, felező, jurista kupa stb.), de ha ezek nem érdekelnek, a baráti közösségedet mindenképp megtalálod - akár egy kávé/sör mellett a Mikszáth téren.


Érdemes néha az udvarra is kilátogatni: összeakadhatsz a Kúria elnökével, alkotmánybírókkal, professzorokkal, egy kávé mellett bizonyosan úgy fognak kezelni, mintha "velük egy szinten" lennél. ;) Ne gondold tehát, hogy a közösségi jelleg nem jelenik meg a hallgató-oktató relációban.


Remélem, segíthettem!

2021. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Ez az a kérdés, amit hetente kiírnak, már lassan 10 éve. És ez az a kérdés, amit soha nem lehet megválaszolni.


Egy ember sem járt az elte-re, majd a pázmányra -végig- és fordítva. Ezért össze sem tudod hasonlítani.


Aki szentül hisz a véleményében ált. ők tévednek.


Mindkét egyetemre emberek járnak, olyanok, akik éppen elhagyták a középiskolát. Nincs ilyen, hogy elte-s meg pázmányos, jogot hallgat mindenki. Az elte nem tudom, hogy vannak -e még szigorlatok, az én időmben voltak. A pázmányon nincsenek, emiatt kissé könnyebb, legalábbis amikor odajártam, és sokan kibuktak, átmentek a pázmányra, ott már diplomát szereztek.


Minden egyetemen vannak diákszervezetek meg erasmus, meg szakmai és lazább programok, talán az elte-n valamivel több a lehetőség, mert kiterjedtebb kapcsolatai vannak. Pl. az elte-nek van egyéb kara is, ahová áthallgathatsz, szakmai programokon vehetsz részt, így voltam nem egyszer a pszichológiai karon előadásokat hallgatni stb.


Az hogy leülsz egy tanár mellé kávézni, még életemben nem láttam ilyet, de ezt nem a pázmány vagy az elte fogja eldönteni, hanem te magad.


A polgári perjog az pedig katolikus "szellemiségtől" függetlenül mind a két helyen ugyanaz, legalábbis hasonló. A bulik meg mindenhol ugyanolyanok, feltételezem a pázmány gólyatábora sem különb az átlagtól, csak azért mert katolikus.


Ha jogot akarsz hallgatni, és minél többet akarsz kihozni az évekből, akkor külföld... ég és föld a különbség a magyar oktatás és a nyugati oktatás között. Feltéve, ha nem zavar, ha külföldön maradnál jogászkodni.

2021. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Rácáfolhatok az utolsó véleményére, én két év sikeresen végzett jogi tanulmányok után váltottam Elterol Pázmányra! :)

Nem a sikertelenség vagy a bukás miatt hiszen csak két problémás tárgy volt, hanem az emberi hozzaallas amit velem szemben tanúsított pár oktató, a politikai színezetű monológok, a fenyegető légkör és az összeforrott, belterjes hallgatói szervezetek és az elviselhetetlen hallgatói hozzáállás miatt váltottam ...

Tanulmányi szempontbol és közösség szempontjából nem bántam meg, abszolút jobban érzem magam, az oktatás túlzás nélkül színvonalasabb. Erre nagyon nem lehet rácáfolni.

2021. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Én a Pázmányról tervezem átmenni at Eltére:D Nekem nagyon nem tetszik a pázmány oktatása (színvonal hátt erősen változó..a gyengétől a közepesig)

Az egyik leggyengébb jogi kar az országban.Amennyiben csak "papír"kell ahoz jó.+ a hallgatók 1-1 hozzászólása az órához hát ...:D buták és bejutottak egyetemre...

2021. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Az oktatói kiválóság, a hallgatói eredmények, az egyetem utáni elhelyezkedés szempontjából is igencsak a legelsők között van. De egy elvakult embernek aki az egyetem közelében sincs, nem tudom elmagyarázni. Nem értem mire jó ezer éve megcáfolt baromságokat hajtogatni. Az a szerencse, hogy a tények nem zavarnak a véleményalkotásban:DDD
2021. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Istenkém akadjál már le erről a bullshit marketing szövegről. :D Úgy ajnározod a Pázmányt, mintha egy világelső egyetemre járnál.


Elárulom, a Pázmány, az Elte-vel egyetemben, sőt az összes magyar egyetemmel egyetemben egy nak rakás sz*r. Sehol nem vagy a világ többi egyeteméhez képest, még egy rongyos 500/1000-es listára sem tudsz felkerülni.

Nyári egyetemeken tűnt fel leginkább, hogy egyes külföldi, főleg német, angol egyetemekről jövők mennyivel jobbak, mint mi.


Erre meg nyomod ezt a sablon szöveget, hogy oktatói kiválóság, hagyjuk már. :D "hallgatói eredmények" jesszusom. :D Mutass egy nemzetközi, rangos versenyt, ahol bármelyik magyar hallgató jó eredményt ért el. Egyébként meg ha tudnál is mutatni is teljesen mindegy, ameddig nem te vagy.


Vannak ilyen arcok az egyetemeken, el vannak ájulva, mert egy magyar egyetemre járnak, és valamiért úgy érzi, neki be kell bizonyítania, mindenkinek, hogy az a legjobb, ahová ő jár.


Egyeske kinőnek ebből, egyesek ebben maradnak, lsd. legtöbb mérnök.

2021. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Oktatói kiválóság? Pázmányon? 😮2 lehetőség van, vagy ott tanulsz és fogalmad sincs más egyetemekről a másik hogy Pázmányon tanítasz...(az meg szomorú)Az elején én is elhittem hogy jó lesz... De mást nem tapasztaltam csak hogy az szörnyű gyenge a színvonal (egyes tanárok nem tudják ki fejezni magukat még is előadó) a tanulok buták (levelezőn) olyanok mennek mert máshova nem vennék fel őket. A másik a rosszindulat, folyton irigykedve néznek az Eltére,Corvinusra(ami azért sem érthető, mert tudtommal nincs olyan kar ami versenyezhetne. Teljesen más képzések vannak) inkább csak annyit mondanék amit más egyetemek is viccesen szoktak közölni :az ember nem lehet túl büszke ha a Pázmányon végez... Ezzel nem lehet dicsekedni ☺️ 6\8 válzszado voltam 🙂 illetve hogy nincs magyar egyetem a világ 100 illetve az EU top egyetemei között... Érdemes volna megnézni kik állítja a listát😉és akkor értjük 😇
2021. márc. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Az Elte a magyar jogi kari listán nézve az első, Pázmány a második. A ranglista szerint a hallgatói kiválóságon az Eltén a jobb, az oktatói a Pázmányon. Hogy gyakorlatban ki mit tapasztal, az más dolog. Eltére járok, a levelezősök itt is hülyék, többnyire, ráadásul nagyon elkezdtek ráakaszkodni a nappalisokra, jegyzetekért kuncsorogni, meg vizsgán segítségért könyörögni, mert jaj a gyerekeikkel mennyi baj van, milyen nehéz melletük meg munka mellett az egyetem. Becsülendő, ha valaki tanulni akar nehezítő körülmények között is, de akkor szerintem méltósággal kellene viselni, ha meg csak a papírra gyúr, akkor ott a Károli is Pesten belül. A magyar oktatást meg szerintem semmilyen jobb külföldi hellyel nem lehet összevetni más karokon sem, vagy legalábbis a legtöbbnél.
2021. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!