Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmányosként hogyan lehet...

Pázmányosként hogyan lehet nemzetközi perbeszédversenyekre jelentkezni? Aki részt vett ilyen perbeszédversenyen tudna mesélni?

Figyelt kérdés

Az ELTE oldalán látom, hogy van külön oldal a nemzetközi versenyeken induló csapatok megszervezésére, de a Pázmányon ilyet nem találtam. A Pázmányon hogyan indulnak el a csapatok? Vagy nem is jellemző a Pázmányra csapatok indítása a nemzetközi versenyeken?

Aki indult már ilyen versenyen, tudna egy kicsit mesélni róla?



#ELTE #jogász szak #nemzetközi verseny #nemzetközi perbeszédverseny #perbeszédverseny
2021. jan. 13. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően kvóták vannak országonként az olyan nagyobb versenyeken mint például a Jessup vagy a Telders. A Jessupon ha jól tudom 10 jogi oktatás folytató intézményenként lehet 1 csapatot indítani az adott országban, tehát mondjuk az USA indíthat 5 egyetemet ha van 50 jogi karral rendelkező egyetem az országban. Magyarországon ugye 8 jogi kar van, ezért csak 1 csapatot indíthatunk minden évben. Ez ha jól tudom Jessup terén (ami talán az egyik legjelentősebb nemzetközi verseny) mindig is az ELTE volt, ennek okát nem tudom, de előselejtező sem szokott lenni az egyetemek között, minden év szeptemberében van egy válogatás az ELTE-n ahol beválogatják az évi Jessup és Telders csapattagokat. Szerintem az ELTE szimplán a kapcsolatai miatt, illetve mert (főleg a Nemzetközi Jogi Tanszéken) sokat foglalkoznak ezekkel a versenyekkel az oktatók, és egy teljesen kiépült rendszerük van erre.
2021. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:)
2021. jan. 17. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Pázmányon az nkj tanszék foglalkozik ezzel, minden évben a legjobban teljesítő hallgatók közül 5 fő megy egy nemzetközi moot court-ra :) és egész jó sikerekkel
2021. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
(Ha jól tudom a számot)
2021. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!