Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban kizáró ok lehet az...

Valóban kizáró ok lehet az ügyészségre/bíróságra bekerülni, ha levelező tagozaton szereztem a jogi diplomámat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint kevesebb eséllyel kerülhet be levelező tagozaton végzett hallgató mint aki nappalin tanult. Korábban vagy jelenleg is, valóban kizáró ok lehet? Ha igen, miért? Ha ugyanazt/ ugyanabból a tantárgyat /tantárgyból tanulta/vizsgázott egy levelező/nappali tagozatos diák?

2021. jan. 20. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Bíróságon dolgozom. Bátran mondom neked, hogy tökmindegy, hogy nappalin, vagy levelezőn. Lényeg hogy meglegyen a diploma. 😉
2021. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Pont a jog területén a levelezősök jelentősen gyengébbek. Az anyagot be tudják biflázni, de kevesebb beszélgetésben, együtt gondolkodásban, tanár-diák interakcióban vesznek részt. Hogy hova tudsz bekerülni a papíroddal az más kérdés, meg a személyes képességek is sokat számítanak, de azt vedd figyelembe, hogy a nappali és levelező jogi képzés nincsenek pariban.
2021. jan. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem így gondolom, nekem és a nappalisoknak ugyanazok az óráik voltak, ugyanúgy kaptunk minden nap azokat az órákat videó formájában, amit a nappalisoknak tartottak.( van olyan nappalis, aki be sem jár) Hétvégente is be kellett járni és tanítottak. Levelezőn jobban figyeltek arra hogy igyekezzenek online tartani a kapcsolatot a diákokkal. Tehát ezért nem is értem ezt a hátrányos megkülönböztetést.
2021. jan. 21. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
2es, A diplomába bele lesz írva, hogy levelező? Nem! Akkor?
2021. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Mert aztán nappalin nagyon sok tanár-diák kontakt van. Nappalin végeztem a jogot, de a valós tudást gyakornokként szereztem.
2021. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!