Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könnyű egyetemek...

Milyen könnyű egyetemek vannak pénzügy és számvitel szakon?

Figyelt kérdés

Ha nem azért akarok egyetemre menni, mert ebből később el akarok helyezkedni, akkor milyen könnyebb egyetemek jöhetnének szóba pénzügy és számvitel szakon? Alapjába véve nem a papírért mennék, hanem teljesen más dolgok miatt. De ha már a papírt egyszerűbben megszerezhetném, akkor az azért nem lenne olyan rossz, de nem ezért akarok menni! Ne értsétek félre! Csak ha már ott van, akkor miért ne?

Tudom hülye kérdés. Meg minek megyek egyáltalán egyetemre, ha nincs is rá szükségem, de meg van a maga oka... :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 22. 11:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem vidéken próbálkozz, vagy kisebb pesti egyetemeken.
2021. jan. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Metropolitan egyetemről tudna valaki mondani valamit? Olvastam, hogy az nem a legerősebb, de azok már elég régiek voltak. Azóta változott valami?
2021. jan. 25. 10:34
 3/28 anonim ***** válasza:
38%
Ez a szak úgy általában véve nem tartozik a nehezen elvégezhetőek közé. Nem egy átlagbölcsész vagy szociológus szint nyilván, de sehol nincs nehézségben egy komolyabb műszaki, informatikai szakhoz képest, vagy pl. a jogi egyetemhez mérten. Inkább az állami ponthatárokat elérni a nehezebb dolog, nem bent maradni, ha egyszer már bekerültél. Nyilván további könnyítés, amit az első írt, azaz ha egy vidéki intézményben szerzed meg a végzettséget. Viszont ekkor vedd figyelembe, hogy lévén a szak sehol sem túl komoly, a karrierépítésnél a Corvinus előnye nagyon magas a többiekhez képest (legalábbis kezdetben). De ha ez a szempont számodra nem érdekes, akkor nyugodtan beiratkozhatsz pl. a Tomori Pál Főiskolára vagy a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolára is.
2021. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Okés köszi!

Próbáltam utánaolvasni, de nem igazán találtam konkrét infó, hogy oda kell-e emelt szintű érettségi?

És még hogy ugye ez attól még nem az "autista" tagozat?

2021. jan. 26. 08:53
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Egész értelmesnek tűntél az utolsó kérdésedig.....
2021. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Értem :)

Akkor úgy kérdezem, hogy nem azok a rossz nevelésű emberek járnak oda

2021. jan. 26. 13:24
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
És tudja tetézni...
2021. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:

Szia! Én személy szerint a BME-re járok, de ott nem momdhatnám, hogy voltak ilyen "autista emberek".

De az egyik haverom barátnője egy gyengébb főiskolára jár, és ott állítólag vannak néhányan, akik túl sokat képzelnek magukról, de igazából ez bárhol előfordulhat. De olyan azért már főiskolán / egyetemen nem szokott előfordulni, hogy Pistike megfenyeget a folyosón :)

Nyilván előfordulhat, hogy 1-1 hülyegyerek valahogy mégis csak bekerül, de szerintem ezek nem bírják sokáig.

Amire te gondolsz az szerintem inkább a kollégiumokra igaz, na ott aztán én is tapasztaltam, hogy van egy pár idióta, de ők inkább viccesek, mint neveletlenek :)

2021. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
#8. Nem teljesen erre gondol a kérdező szerintem. Lefordítva kb.: "gyenge egyetemet szeretnék, hogy nulla energiabefektetéssel szerezzek egy diplomát, de ugye oda nem a hülyék járnak?". Abszurd az egész.
2021. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedves 5,7,9! Lefordítva kb.: "Gyenge egyetemet szeretnék, kevés energiabefektetéssel, mert nem azért megyek, hogy abból később elhelyezkedjek. De nem a neveletlen emberek között." Ha neked a neveletlen = a hülyékkel, akkor szerintem nálad vannak problémák. Attól, hogy valaki "hülye", vagy nem olyan okos, még nem jelenti egyből azt, hogy a modora is rossz. Ezt át kellene gondolnod.

Mindenesetre az 1. válaszod köszönöm

2021. jan. 27. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!