Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy vizsgaidőszak az...

Milyen egy vizsgaidőszak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Általában a kolisok a koliban maradnak vagy otthon laknak a vizsgaidőszak ideje alatt?

Én szívesen laknék otthon ez az idő alatt, hogy a családommal tudjak lenni, de attól tartok, hogy így valamiből kimaradnék, ha sokan ott maradnak, én pedig nem.


Állatorvosi szakra szeretnék menni, így elsősorban az érdekelne, de szívesen olvasok más szakosok véleményét is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 16. 22:51
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Ha az állatorvosit választanám, akkor ott én se tudnám magamnak össze rakni az órákat, úgy ahogy szeretném, mert ha jól tudom, akkor ott is kész órarendet kapnak.

De ha egy másik szakot választanék, akkor választatnék egy szintén távoli egyetemet, vagy egy közelit.

Ha a távolit választom, akkor kolis lennék, és úgy gondoltam, hogy az órarendet 4 napra csinálom, meg így már csütörtökön otthon lehetnék. De a kommentekből úgy látom, hogy ez nem mindig megvalósíthó,úgyhogy ezt az opciót szerintem el is vetem.

Így marad az, hogy választom a közelebbi egyetemen ugyanazt a szakot, és úgy minden nap haza tudnék járni, így az se baj, ha pénteken is mennem kell, mert nekem inkább csak az lenne a lényeg, hogy hét közben is haza tudjak járni.


Már csak az a problémám, hogy szívesebben mennék az állatorvosira, de úgy ugye csak pénteken tudnék hazajárni, kb este 7-fél 9 körül érnék haza, órendtől függően, hogy meddig van órám.

2021. jan. 19. 14:08
 22/23 anonim válasza:
100%

Hello!

Én jelenleg első éves hallgató vagyok az Állatorvostudományi Egyetemen. Szerintem nagyon megéri erre az egyetemre jönni, elhiheted, nagyon jó a közösség, ha kolis leszel, ott is lesz mindig valaki, akihez tudsz szólni, aki meghallgatja a problémáidat stb. Sajnos egy nap mindenkinek fel kell nőnie, és kiszakadni az otthoni kényelmes burokból. Én is azt hittem hogy nem leszek rá képes, de sikerült. És ha egy ilyen egyetemre járhatsz, sztem jobb elobb mint utóbb kiszakadni. Hát igen, sajnos az órarendet nem Te állítod össze, de próbálják a lehető legjobbat összerakni a diákoknak, ebben biztos vagyok. Vizsga időszakban én fenn maradtam a koliban, nem voltunk sokan, nem volt hangoskodás, semmi, viszont ebben a vírus helyzet is nagyban közrejátszott. Mivel online vizsgák voltak, meg lehetett oldani úgy hogy január első 1-2 hetében sokan letudták a vizsgákat, de ha vége lesz a vírushelyzetnek, nagy valószínűséggel az egész vizsga időszakot ki fogja tenni a vizsgázás, bár ez ember függő, ki hogy mennyire effektíven tud tanulni stb. Nekem 8 db vizsgám volt, ebből 2 szabadon választható, szóval 6 mindenkinek volt fixen, ami azért nem kevés, ha bele vesszük azt, hogy mindegyik tárgy elég tanulós, bár vannak olyanok, amikre nem épül semmi, és soha többe nem fog kelleni, de sajnos azt is meg kell tanulni. Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan!

2021. jan. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. jan. 27. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!