Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki az egyetemen egy...

Hogy néz ki az egyetemen egy vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki most vizsgázik. Mondta hogy 2-3 naponta vannak vizsgái.

Most ha azon megbuksz akkor van valami pótvizsga, vagy akkor nem mehetsz tovább?

Vagy azok a jegyek amikből vizsgázik abból lesz egy átlag?

Valahogy nem tudom elképzelni hogy hogy folyhat le egy vizsgaidőszak.

Nekem is van 2 szakmám és úgy kell kb elképzelni mint azokat a vizsgákat jóval nehezebben?

Csak mert szerencsétlen egész nap tanul azt se tudja mikor mit tanuljon, természetesen van ami sikerült neki van ami nem.

Azért nem tőle kérdezem mert nem akarom most ilyen hülye kérdésekkel zaklatni hisz van elég baja.


2020. jún. 23. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Általában egy félévben háromszor lehet vizsgázni. Tehát kétszer megbukhatsz egy adott tárgyból, ha harmadszorra sem megy, akkor azt a tárgyat buktad. Tehát ezt a tárgyat újra meg kell csinálnod 1 vagy 2 félév múlva. Ennek lehet hogy nem lesz semmi következménye, viszont van olyan hogy egy tárgyra további tárgyak épülnek, ez esetben akár az egyetemi tanulmányaid is csúszhatnak 1-2 félévet ha rosszul jön ki a lépés.


Attól függ hány vizsgád van, hogy hány tárgyad volt a félévben, de általában ilyen 4-6 szokott jutni egy félévre. Erre van 4-5 hét, ezalatt kell megcsinálnod a vizsgákat, de persze a legtöbben úgy osztják be hogy a végére ne maradjon sok, hiszen lehet hogy javítani kell majd.


Az hogy mennyire nehezek az változó. Nyilván egy átlagos OKJ-s vagy hasonló vizsgához képest nehezebbek. De ez is függ az egyetemtől, szaktól. Vannak olyan szakok ahol nem nagy dolog a vizsgaidőszak, de van ahol tényleg szinte az egész napodat rá kell szánnod ilyenkor a tanulásra.

2020. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felveszed félév elején a tárgyat, aminek vizsga a kimenetele/követelménye.


Félév közben megírsz 1-2 vagy több ZH-t és/vagy megcsinálsz beadandó(ka)t, ha kérnek. Ha ezek megvannak (zh-knál általában átlagot számolnak és úgy kell adott százaléknak meglennie), akkor mehetsz vizsgázni.


Vizsgaidőszakban felveszel egy vizsgaalkalmat, elmész, levizsgázol. Ha nem sikerül, akkor felveszel még egy alkalmat és megpróbálkozol újra. Ha az sem sikerül, akkor egyetem függő a dolog... Valahol engednek harmadszorra is vizsgázni, valahol csak külön dékáni engedéllyel lehet felvenni harmadik alkalmat (általában ez az általánosabb).


Ha nem sikerül vizsgaidőszakban teljesíteni a tárgyat, akkor az a tárgy nem sikerül, a rá épülő tárgyakat nem tudod felvenni. A következő adandó alkalommal újra felveheted majd és megpróbálhatod újra teljesíteni (vagy nem; van olyan is, hogy valaki 3-szor vesz fel egy nehéz tárgyat, mire sikerül neki).


Azt hiszem a legtöbb egyetemnél az a szabályozás, hogy legfeljebb 5-ször lehet elmenni vizsgázni tárgyból és ha az ötödik sem sikerül, csak akkor b.nak ki páros lábbal az egyetemről.


"Nekem is van 2 szakmám és úgy kell kb elképzelni mint azokat a vizsgákat jóval nehezebben?"


Szerintem inkább olyan, mint egy témazáró dolgozat, semmivel sem komolyabb, csak az egész félév anyagából.


"Vagy azok a jegyek amikből vizsgázik abból lesz egy átlag?"

Nem lesz átlag. Ha ír egy kettest, akkor megvan neki a tárgy 2-esre. Ha ezután elmegy vizsgázni és ott egyest ír, akkor módosul 1-esre a tárgy érdemjegye és megbukott.

2020. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!