Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy vizsgaidőszak az...

Milyen egy vizsgaidőszak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Általában a kolisok a koliban maradnak vagy otthon laknak a vizsgaidőszak ideje alatt?

Én szívesen laknék otthon ez az idő alatt, hogy a családommal tudjak lenni, de attól tartok, hogy így valamiből kimaradnék, ha sokan ott maradnak, én pedig nem.


Állatorvosi szakra szeretnék menni, így elsősorban az érdekelne, de szívesen olvasok más szakosok véleményét is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 16. 22:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem most volt 8 vizsgám, de lehet én másik bolygón vagyok.


Egy infós 😑😉😏

2021. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
15%
#10 hú de jó, hogy itt mindenki nagyokos, akkor nem tudom miért van az, hogy óvodapedagógus vagy szabad bölcsész ismerősöm karácsony előtt 2-3 nappal már mindenen túl volt. Amiket írsz példának ökörség. A mérnöki szakokat ne keverd ide. Ott sok esetben évközi zh jegyek, meg gyakjegy van, de ez teljesen más, mellesleg ott is sokan januárra végeznek gyakjegyes tárgyakkal de mindegy. Arra akartam kilyukadni, és ebben igazam van, az a barom, aki más állít, hogy a büfészakokon olyan gagyi a tananyag, hogy az első vizsgahéten ömlesztve felvesz szinte mindenki mindent és át is megy. Részemről a téma lezárva. Az igazság attól még igaz, hogy sok gyökérnek nem tetszik. Szerencsére nem a lepontozó gyökerek döntenek igazságról, hanem a számok és a valós adatok magukért beszélnek
2021. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
#11, nem te vagy másik bolygón, hamem az a barom, aki meg akarja magyarázni, hogy márpedig nem a büfészakosok végeznek hamar a vizsgákkal, merthogy az milyen komoly, meg mennyit tanulnak, meg milyen bölcsek.
2021. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#12

Miért lenne büfészak az óvodapedagógus? Könnyebben el lehet vele helyezkedni, mint a legtöbb szakkal.

2021. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia! Én megpróbálok válaszolni is a kérdésre. November óta nem voltam a koliban, sajnos. De akik meg tudták rendesen indokolni a maradásukat, pl munkájuk volt a városban, külföldiek, stb. ők maradtak, és természetesen attól, hogy a nagy többség nincs ott, ők még szóba állnak egymással és akár még jól is érzik magukat.

Ha lett volna választásom, akkor valószínűleg az utolsó decemberi vizsgám után mentem volna haza, mivel 3 vizsgát tettem 1,5 hétre, így nem lett volna értelme hazamenni. (Most tegyük fel, hogy nincs vírus, és ezek elő vizsgák lettek volna) Januárban volt egy vizsgám, előtte 1-2 nappal visszamentem volna a koliba, aztán az ottani és az otthoni barátok ráérésétől függően mennék/maradnék. Ha az egyetemvárosban minden barátom vizsgázik még és nagyban tanul, nincs értelme ott lógatni a lábam és hisztizni, hogy foglalkozzanak velem.

2021. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából csak azért nem szeretnék menni arra az egyetemre, ahová a legszívesebben mennék, mert 270 km-re van a lakhelyemtől, és koliban vagy albérletben kellene laknom. Pedig én még szívesen laknek otthon a családommal. Úgy érzem még nem vagyok kész arra, hogy elköltözzek. Akkor is ha minden hétvégén hazajárnék. Nem szeretnék kiszakadni a megszokott közegből. Hiányozna az, hogy bármikor ha kimegyek a szobámból, ott van egy családtagom, tudunk beszélni. Nem akarok kimaradni semmiből ami otthon történik. Részese akarok lenni a mindennapoknak. A közös rutinok, és a mindennapi vicceődések hiányoznának.

De ha egy másik egyetemre, egy másik szakra mennék, ami szintén érdekel, bár nem annyira mint a másik, akkor az csak 90 km-re lenne, így bejárós is lehetnék. Vagy össze tudnám rakni úgy az órarendet hogy a péntek szabad legyen, így egy nappal hamarabb tudnék haza jönni. Már az is egy fokkal jobb lenne.

2021. jan. 17. 23:28
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem eddig végig sikerült 4 napra összeraknom az órarendem, úgyhogy ez megvalósítható.
2021. jan. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyszer márpedig el kell szakadni otthonról. Az elején nehéz, de meg kell szokni. Ne a távolság alapján dönts.


Nekem félévente kb 15 vizsgám van alapesetben, nagyon necces az idobeosztasom. Ez kb azt jelenti, hogy december közepétől februárig vizsgazom, hetente legalabb 2 vizsgát leteve. Ha valamelyik nem sikerül, akkor be kell sűríteni nagyon, es ilyenkor szokott jutni 3-4 is egy hétre...(ETK)

2021. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem viszont egyszer sem sikerült úgy összerakni az orarendem, hogy a pénteket szabad legyen. Sajnos mindig beraktam oda egy kötelezőt vagy kettőt. Tehát ezt nem biztos hogy meg tudod oldani nem igazán rajtad múlik, max akkor ha nem jarsz be mert előadás és hazamesz előbb. De ez sem minden tantargynál jó
2021. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen, ez az "úgy rendezem az órarendet" nagyon jól hangzik, de nálunk gyakorlatilag nem volt ilyen lehetőség. Volt olyan, hogy minden kötelező tárgyból egy alkalom volt hirdetve. Van, ahol az elsőéveseknek felveszik az órákat, azaz ők fix órarendet kapnak.
2021. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!