Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy vizsgaidőszak az...

Milyen egy vizsgaidőszak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Általában a kolisok a koliban maradnak vagy otthon laknak a vizsgaidőszak ideje alatt?

Én szívesen laknék otthon ez az idő alatt, hogy a családommal tudjak lenni, de attól tartok, hogy így valamiből kimaradnék, ha sokan ott maradnak, én pedig nem.


Állatorvosi szakra szeretnék menni, így elsősorban az érdekelne, de szívesen olvasok más szakosok véleményét is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 16. 22:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ mennyi vizsgád van. Ha hetente van több akkor maradnak a koliban. Ha nincs akkor ingáznak arra a pár órára.

Az én szakomon 1 vizsgám volt, a többi ajánlott jegy, szóval nekem egyáltalán nem volt gáz a vizsgaidőszak :D

2021. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Elég stresszes..főleg a télen az ünnepek miatt nagyon rossz, hogy ott a család meg minden és nekem elegge a vizsgákon szokott járni az agyam. Szerencsém volt idén csak 3 volt de tavaly 9 db. Nálunk a kolisok többsége ugy csinálja hogy az ünnepekig ott van aztan karácsonyra hazamegy és januárban már csak azok használják a kolit a vizsgák miatt, akiknek nagyon messziről kellene utazni vagy vizsgák után lazítanak buli/ital/haverok, emiatt maradnak egy pár napot. De van aki pl dolgozik egyetem mellett ő kb csak ünnepekre megy haza aztán újév után a munka miatt visszamegy a koliba. De egyébként én is otthon tanulás párti vagyok, mivel vizsgák alatt szeretek egyedül lenni nyugiban tanulni és hát a koliban ez nem mindig lehet.
2021. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Szaktól és aktuális félévtől függ. Én alapvetően csak a vizsgák idejére szoktam felmenni, esetleg egy-egy éjszakát töltök ott, főleg ha délelőtt van a vizsga.


Nehézséget illetően volt olyan, hogy vért izzadtam (3. félév), de olyan is, hogy röhögve átmentem mindenből ötösre (1. félév). Pénzügy és számvitelt tanulok egyébként.

2021. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
12%
Az egyetemen mikor kezdődik a nyáriszünet?
2021. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
#4, ha nagyon hamar végzel a vizsgáiddal, akár már május végén elkezdődhet. Viszont ha még utóvizsga héten is marad vizsgád, akkor július első hetén is ve kell menned, vizsgázni, de kettő vizsga között már nincs tanítás, így, ha úgy veszed a szorgalmi időszak végétől már "szünet van" (amit a vizsgázásra és az arra felkészülésre használsz fel), ez ugye május közepétől van (tavasszal), összegezve tőled függ, hogy mikor kezdődik a nyári szünet.
2021. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
Igen a téli időszak ünnepek miatt necces, bár büfészakokon általában karácsonyra le szoktak tudni mindent, nekem szilveszter előtti nap sikerült, szóval szilveszterbe legalább nyugodtan voltam, de karácsonykor tanultam.
2021. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Én gyógyszerészetet tanulok, hát szenvedés, mit ne mondjak.:D Nincsen sok vizsgám, általában 5-6 szokott lenni, viszont rengeteg az anyag mindegyikre. Ilyenkor amúgy üresebb szokott lenni a koli, sokan inkább maradnak otthon nyugiban, és hidd el, semmiből nem maradsz ki, vizsgaidőszakban sokszor nem is beszelünk például a sulis barátaimmal, mindenki nagyon elfoglalt és stresszes, de majd ha vége, akkor helyreáll minden.:) Ez a pár hét elég sok lemondással jár, de azért a karácsonyt, szilvesztert szabaddá lehet tenni, ha jól osztod be az idődet, de ezt majd az évek során fogod kitapasztalni.:)
2021. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el, semmiből nem maradsz ki, ha otthon vagy ebben az időszakban. Vizsgák mellett nincs bandázás meg iszogatás max ha már vége.
2021. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
13%
#6 vagyok, valami idétlen büfészakos magára vette, mert lepontoztak, pesig semmi rosszat nem írtam. Büfészakokon karácsony előtt már mindenki letudja a vizsgákat, hiába durciztok itt azért, mert normális szakra nem jutottatok be.
2021. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Pont, hogy pl, a mérnöki és infós szakokon ahol húzós a szorgalmi időszak, szokott lenni kevesebb vizsga, szóval azért lettél lepontozva, mert logikátlan amit mondasz. Azért a humános/elméletibb bölcsészkaron (ami alatt gondolom a "büfészakot" érted) vannak vizsgák, nem csak karácsony előtt.
2021. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!