Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati egyetem...

Nemzeti Közszolgálati egyetem képzései közül melyikre éri meg leginkább jelentkezni?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé tanácstalan vagyok,hogy merre folytassam a tanulmányaimat,egyedül a Nke volt az,ami megtetszett és el tudnám képzelni magam a tanulójaként. Sokat nézegettem az oldalukat,de ha jól láttam,elég sok képzésre csak rendőrök jelentkezhetnek,valamint a leírás alapján nem teljesen volt érthető számomra,hogy egy adott szak elvégzése után,mivel kell majd foglalkoznom. Tudna esetleg valaki segíteni,hogy melyik szakra érdemes jelentkezni és utána pontosan hol tudok vele elhelyezkedni? Ha esetleg valaki ott tanul,az Ő véleményére is nagyon kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2021. jan. 3. 17:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
85%

Lehet hogy vannak olyan állások ahol csak felsőfokú végzettséget kérnek, de ezekkel sem lehet jól keresni. Nem fizetnek annyit, mint egy szakirányú végtettségűnek pl közgazdásznak vagy mérnöknek. És azt is meg kell említeni, hogy ha egyszer közigazgatásban dolgoztál, akkor utána már nehezebben találsz munkát a versenyszférában.. A munkáltatók nagy része hátránynak veszi azt, ha valaki x évet közszférában dolgozott le.

Ez az igazság. A közigazgatásnak még a múlt század közepéig volt presztízse, de manapság nem érdemes.

Rájöttem arra is, hogy manapság leginkább szakmát érdemes tanulni, amivel lehet indítani egy katás egyéni vállalkozást.

2021. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!