Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati egyetem...

Nemzeti Közszolgálati egyetem képzései közül melyikre éri meg leginkább jelentkezni?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé tanácstalan vagyok,hogy merre folytassam a tanulmányaimat,egyedül a Nke volt az,ami megtetszett és el tudnám képzelni magam a tanulójaként. Sokat nézegettem az oldalukat,de ha jól láttam,elég sok képzésre csak rendőrök jelentkezhetnek,valamint a leírás alapján nem teljesen volt érthető számomra,hogy egy adott szak elvégzése után,mivel kell majd foglalkoznom. Tudna esetleg valaki segíteni,hogy melyik szakra érdemes jelentkezni és utána pontosan hol tudok vele elhelyezkedni? Ha esetleg valaki ott tanul,az Ő véleményére is nagyon kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2021. jan. 3. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Még ha eggyüt is működik veled az orvos akkor a következő egészségügyi vizsgálaton ami évente van úgy is kiderül és leszereltetnek + még vissza is kell fizetned egy kisebb vagyont.
2021. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Azért majd elmegyek egy vizsgálatra,hátha kiderül,hogy még pont megfelelő a szemem értéke.
2021. jan. 7. 09:08
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
RTK-n tudsz választani civil képzést is, ha ez a kar/terület érdekelne jobban. A rendészeti igazgatási alapszakon belül van a biztonsági szakirány. Oda nem kell ilyen komoly orvosi alkalmassági, se fizikai felvételi. Ez is egy nagyon nagyon sokrétű szak (bár annyira nem ismert).
2021. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha eüvel szerelnek le, semmit nem kell visszafizetned.

Ha nem tudod mire jelentkezz, csinálj egy gap yeart, menj el EVSel külföldre vagy csak dolgozz egy évet. Olcsóbb, mint otthagyni az egyetemet, olcsóbb mint szenvedni egy olyan szakon, ami nem érdekel.

2021. jan. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Ne menj NKE-re, kerüld el messziről. Piacképtelen diplomát ad, elmehetsz közszférába szarért-húgyért. Egy betanított gyári munkás vagy gyorséttermi krumplisütő is magasabb fizetést kap, mint amennyit diplomával keresnél a közszférában. Ezért mondom, kerüld el messziről. Megy a marketing, hogy a "biztos jövő egyeteme" de ez csak a hazug propaganda.
2021. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha lesz elég pontod. Manapság olyan magas a ponthatar

Amúgy meg tenylegsokan szidják

2021. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

"Amúgy meg tenylegsokan szidják"


Mert a civil szakok semmit sem érő diplomát adnak. Meg lehet nézni a bértáblát, mennyit keres egy közszolgálati dolgozó. Egy önkormányzatnál fizetnek konkrétan nettó 140 ezret, ehhez képest a McDonaldsban 180 ezer a kezdő fizetés. Gyárban sok helyen fizetnek már 200 nettó felett is. Egy kormányhivatalban meg kapsz nettó 166-232 között a Kit. alapján. Ezért megéri elvégezni? Nem hiszem. Egy normális szakmával vagy diplomával ennél sokkal jobban lehet keresni.

Életem legrosszabb döntése volt, hogy az NKE-re jöttem, kilátástalan jövő és mélyszegénység vár rám. Mehetek gyárba dolgozni.

2021. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

Előző, szerintem ne add fel magad ilyen könnyen. Egyrészt megnyílnak nem Közszolgálati mesterkepzesek, másrészt sok munkahelyre csak a felsőfokú képzettség szükséges, nincs megadva milyen szakról.

Bár az igaz, hogy a gyárban lehet így is többet keresnel, a Merci gyárban Kecskeméten bruttó 650et mondtak nekem. Én úgy vagyok vele, hogyha alig kell dolgoznom, vagy kreatív a munka kevesebbel is beérem, csak ne kelljen 3 műszakban, monoton munkát végezni

2021. jan. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%
A közigazgatás is egy dögunalmas, monoton, aktatologató munka. Tulajdonképpen betanított aktatologatás az egész, nem sok köze van ahhoz amit az egyetemen tanítanak
2021. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Igen, pont erre mondtam, hogy sok helyre sima felsőfokú képzettséget kérnek, nem kell a közigazgatásban maradnod.
2021. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!