Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati egyetem...

Nemzeti Közszolgálati egyetem képzései közül melyikre éri meg leginkább jelentkezni?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé tanácstalan vagyok,hogy merre folytassam a tanulmányaimat,egyedül a Nke volt az,ami megtetszett és el tudnám képzelni magam a tanulójaként. Sokat nézegettem az oldalukat,de ha jól láttam,elég sok képzésre csak rendőrök jelentkezhetnek,valamint a leírás alapján nem teljesen volt érthető számomra,hogy egy adott szak elvégzése után,mivel kell majd foglalkoznom. Tudna esetleg valaki segíteni,hogy melyik szakra érdemes jelentkezni és utána pontosan hol tudok vele elhelyezkedni? Ha esetleg valaki ott tanul,az Ő véleményére is nagyon kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a segítséget!:)

2021. jan. 3. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt csak te magad tudod. Mi nem dönthetjük el helyetted hogy mire akarod áldozni az életed:)
2021. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ÁNTK civil kar = gyenge diploma


HHK Honnvéd tisztképző kar = lehetsz harckocsizó,katonai vezető,rádiós,logisztikai stb.


VTK víztudományi kar = vízmérnök lehetsz (fogalmam nincs mit csinál de jól keres és állítólag keresett szakma.


RTK Rendészettudományi kar = Rendőr/katasztrófavédelmi/Navos (pénzügyőr) tiszti állomány + egykét civil szak.


Döntsd el melyik tetszik aztán a honlapon a szakleirások elég érthetően vannak leírva.


Viszont rendőr/pénzügyőr/honvéd/katasztrófavédelmis ember mindig kell.

2021. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Rendészetre nem csak rendőrök jelentkezhetnek. Ugyanúgy indul mindenből nappali képzés, rendőri előképzettség nélküli szak is. Egyébként a katonai vezetőt ajánlom, elég jól keresnek, és mivel nincs háború.. Had ne írjam le.. 😂 Egyébként az nke - re járok, ha van kérdésed, írj!
2021. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hát,nem tudom lányként mennyire lenne esélyem a katonai vezető szakon. Most a közrendvédelmi rendőr szakirányt néztem.Még annyi kérdésem lenne,hogy az alkalmassági vizsgálaton mennyire jelent problémát,hogy rossz a szemem?
2021. jan. 3. 22:00
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Rendőrségi kizáró okok:


Látáscsökkenés - a nyers visust, (szemüveg, és/vagy kontaktlencse nélküli) látásélességet veszik alapul. -4,0 dioptria feletti látóélesség csökkenés esetén a jelölt mindenképpen alkalmatlan minősítést kap. A két szem között maximum 3,0 dioptria különbség lehet. Lézeres műtét utáni állapot a műtét előtti dioptriaszámtól függően – csak a -4,0D-nél kisebb fénytörési hibánál – lehet alkalmas, a műtét idejétől számított hat hónap eltelte után. Amennyiben a műtét előtti dioptriaszám -4,0 feletti, alkalmas minősítés műtétet követően sem adható. A dioptriaszám mértékét a műtét előtti szemorvosi vizsgálat leletével kell igazolni.

2021. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek szerint egyik képzésre sem jelentkezhetek.
2021. jan. 3. 22:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Civil szakokra semmiképpen se menj. Elég gyenge diplomát adnak, gyenge velük az elhelyezkedési lehetőség a munkaerőpiacon. Közigazgatásban találnál vele munkát, de az meg gyengén fizet, nincs előrelépési lehetőség és unalmas is.
2021. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor melyik szakra érdemes jelentkezni?
2021. jan. 6. 15:02
 9/21 A kérdező kommentje:
Esetleg ha megkerném az orvost,hogy kicsit jobb értékeket írjon a papírra,akkor szerintetek az működhetne?
2021. jan. 6. 15:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem fog hazudni veled.
2021. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!