Corvinus alkalmazott közgazdaságtan és/vagy ELTE pénzügy és számvitel vélemény?
A gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (GPME) szak a hazai közgazdasági oktatás csúcsa.
Second best a matek alapszak + biztositási és pénzügyi matematikai mesterszak.
Utána az alkalmazott közgáz.
A pénzügy-számvitel egy jelentősen könnyebb gazdasági szak, nem készít fel semmilyen matekosabb szakra.
Bizmat mesterre a GPME osztatlan képzés nyújtja a legjobb alapokat (emellett az ELTE matematika szak), utána az AK.
PSZ fényévekre van attól a matematikai, statisztikai, ökonometriai ismeretektől, ami a fent felsorolt szakoknál van.
Az alkalmazott közgáz egyáltalán nem matekosabb a psz-nél, sőt... mitől lenne matekos mondjuk egy Solow-modell? Inkább csak bonyolult modelleket kell megérteni. Ha nem akarsz msc-t csinálni akkor psz, mert több munkaerőpiacon bevethető tudást kapsz bsc alatt mint AK-n. AK annak jó, aki akadémikus vagy nagyon szakmai melót akar csinálni (pl jegybank, kutató intézetek), és megcsinálja a mestert vagy akár a PhD-t is.
Persze olyan is van, aki AK-val elmegy BIG4 auditra.. csak ennyi erővel mehetett volna relevánsabb szakra is, de ez csak személyes vélemény.
Ha biztosítási és pénzügyi matekra akarsz menni, akkor valóban nem ez a 2 alapszak az ideális. AK-sok is nagyon szenvednek azon a mesteren, nem csak psz-esek.
Bár szerintem az 5 éves osztatlan GPME szak után oltári nagy hülyeség elvégezni ezt a mestert is, bőven elég az a szak önmagában a "kvantosabb" melókra.
Elvégeztem a PSZ-t és utána az AK-t is, ég és föld a kettő.
A PSZ kiváló annak aki 3 év után gyorsan el akar helyezkedni és egy viszonylag színvonalas üzleti képzést tudthat magáénak. A tárgyak abszolút elvégezhetők a négy alapművelettel, különösebb kreativitást vagy absztrakt gondolkodást nem igényel a szak, inkább rendszerezett gondolkodást.
Az AK akkor hasznos, ha utána a Közgazdasági elemző mestert is elvégzi az ember. Ezzel ugyanakkor a legszínvonalasabb hazai közgazdászképzésben vehetsz részt (a GPME mellett). Mivel AK-n a gazdasági adatelemzésen van a hangsúly, ezért a valószínűségszámítást (a statisztikához) és a lineáris algebrát (az ökonometriához) elég erősen illik tudni, hogy értsd mit csinálsz. Emellett a különböző mikro-, makro-modellek megértéséhez jóval absztraktabb gondolkodás kell, mint PSZ-en, ráadásul AK-n szinte mindenki megtanul programozni (R, MATLAB) mert a modellépítéshez szükséges.
“ Az alkalmazott közgáz egyáltalán nem matekosabb a psz-nél, sőt...”
Ezen én is jót nevettem. A psz-hez kb a 4 alapművelet kell.
Psz-en van analízis, valszám, stat I-II, Opkut
AK-n nincs opkut viszont van lineáris algebra
Bár az tényleg igaz, hogy ökonometria csak pénzügy msc-n jön be
Ezt nem mondanám olyan hatalmas különbségnek
Arról meg el lehetne vitázni, hogy a többi szakmai tárgy mennyire matekos, de gondolom gazdaságpolitika, egészségügy, munkaerőpiac meg hasonló kurzusokon azért nem kell deriválnotok :D
És azt ne felejtsük el, hogy sok psz-es spm-es, ahol van maple, matlab, ökonometria, szóval még ennyi különbség sem lesz
“Psz-en van analízis, valszám, stat I-II, Opkut”
Ezek minden gazdasági szakon vannak (marketingen is), ettől még magához a pénzügyhöz a 4 alapművelet kell csak.
"Ezek minden gazdasági szakon vannak (marketingen is)"
Tehát belátod, hogy még egy marketingnél sem sokkal keményebb az AK.
"pénzügyhöz a 4 alapművelet kell csak"
Nem tudom milyen pénzügyre gondolsz, vagy konkrétan melyik kurzusra, de gondolom a gazdaságpolitikához még a 4 alapművelet sem kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!