Mi lesz azokkal az általános iskolás gyerekekkel, akiket kikértek a vírushelyzet miatt, ám nem részesülnek online oktatásban, mindet osztályismétlésre kötelezik?
Környezetünkben egyre több általános iskolás gyerek maradt otthon, annak ellenére, hogy nincs biztosítva számura online oktatás. Elvileg vizsgázva kell számot adniuk a tudásukról, ha nem sikerült évet kell ismételniük. De ilyen sok gyerek esetében is így lesz, mind évet fog ismételni?
A mi gyerekeink is itthon vannak. Két külön általánosba járnak. Mindkettő iskolában többször volt covid megbetegedés diákok és tanárok esetében, ami miatt többször rendeltek el házi karantént osztályoknak, évfolyamoknak. Egyik iskolát 10 napra teljesen bezárták, addig volt online oktatás is. De miután ez lecsengett ismét megszűntették az online tanítást. Azóta nem kapnak semmilyen tananyagot, leckét. :-o Annak ellenére, hogy számtalan diákot nem engednek, ill. kikértek a családok. Egyik csemeténk iskolájába lényegében a diákok feléről van szó. Őket mind évismétlésre kötelezik majd? :-o
Rokon gyerekek iskolájában, másik kerületben is ugyanaz a helyzet. Náluk haza is vitte a vírust pár hete a gyerek, amitől az egész család covid fertőzött lett. De ott az óvodát is bezárták már.
Nem is értjük, miért nem zárják be országosan az általános iskolákat és rendelnek el online oktatást. (?) :-o
(mindkét csemeténk osztálytársainak fele jár be az iskolába. Ahogy említettem, egyikük osztályát, ill a teljes évfolyamát karanténra kötelezték. Most újra megkezdték az iskolai oktatást, sőt, egyből dolgozatírással várták a gyerekeket a 10 napos otthontartózkodás után, a téli szünet előtt. :-o Mindezt úgy, hogy a fél osztály otthon van és semmilyen online oktatásban nem részesülnek. Akik otthon vannak így nem írnak dolgozatot. Hiszen azt sem tudják, mi a tananyag!
(Mielőtt megkérdezi valaki, miért vannak itthon a gyerekeink. Mi szülők mindketten krónikus betegek vagyunk. Cukorbetegség, magas vérnyomás, immun hiányos betegség, nekem még két (jóindulatú) daganatom is van. Mindez mellett velünk él a közel 90 éves nagypapa is. Így, hogy szeptember óta már negyedszer volt karantén elrendelve gyerekeink iskolájában, mert osztálytársaik, szüleik, tanáraik voltak igazolt covidosok...)
Nálunk is hasonló helyzet van. Az igazgató küldött egy levelet. Majd elmondta szban ez amolyan kötelező formaszöveg jelenleg. Nem oktatja a suli on line a gyerekeket ezt a szülőknek kell megoldaniuk. Különbözeti vizsgán kell számotadniuk az otthon maradt gyerekeknek a tananyagról. Valóban belengették, akinek ez nem megy évetismételnek. De amit nem írnak le. Az iskolák és az egész oktatási rendszer nincs felkészülve ekkora mennyiségű osztály ismétlőre. Nincs annyi tanár nem indíthatnak újabb osztályokat a sok ismétlő miatt.
Valószínű úgy lesz mint tavasszal, előző év végén. Átengednek mindenkit!
Mi azt beszéltük itthon, na mi van ha ismételnijük kell a gyerekeinken. Inkább ez , mint hazahozzák a vírust! Én is itthon vagyok elvesztettem a munkámat az előző járvány után. Párom melózik de nagyon fél a fertőzéstől. Mindent megtesz, hogy nem kapja el. Maszk, gumikesztyű, fertőtlentés, nem megy tömegbe ha nem muszály. Vásárolni is akkor járunk amikor nincs nagy tüömeg. Nagyszülőkkel lakunk ők nem is járnak ki.
A covid miatt hiányzó gyerekeknek el kell kérniük a tananyagot és a leckét éppen úgy, mint ha szimplán csak beteg lenne. Mi el az iskolában jelenléti oktatás van és a gyereked hiányzik az iskola nem köteles az otthon maradó gyerekek oktatásáról gondoskodni. Ez már a szülő felelősége.
Mivel össze fog gyűlni a 250 óra hiányzás így szinte biztos, hogy osztályozó vizsgát kell tenniük. Ezen a vizsgán mindenféle jegy születhet és igen meg is lehet bukni rajta.
Az én osztályomban egy gyerek van otthon a covid miatt. Otthon szerintem nem tanul semmit se. Én mint osztályfőnök többször hívtam a szülőket a tananyag miatt de lepattintottak minden alkalommal. Szerencsére van három jegye a tantárgyamból így osztályozható. Sajnos elégtelenre ezért osztályozó vizsgázni fog. Nagy valószínűséggel bukás lesz nála.
Iskola és tanárfüggő, vannak vaskalaposok meg olyanok akik mindenkit átrugdósnak.
Én elég beteges voltam anno, amíg megvolt a minimum jegyszám (azok is négyes-ötösök) nem zavart senkit a 300-350 óra hiányzás. Amíg a gyerek tud olvasni és szorozni, csak a lexikális tudás hiányos, addig szerintem nem fog évetismételni. Az SNIsek témájába mondjuk bele se merekgondolni.
Nektek azt tudom tanácsolni, hogy egy-két beandó vagy kiselőadás csodákra képes ilyenkor, még gimisként is kaptam jegyet témábavágó szemléltetőeszköz készítésért. Alsósként pedig ilyeneket össze lehet dobni egy papírboltos túra után. [link]
Ha a linket nem sikerul betennem, keressetek ra a" Van egy jogkörük az iskolaigazgatóknak" szövegre
24.hu- n tegnapi
TASZ
Nálunk három általános iskolás van, november elejétől két és fél héten át itthon voltunk, mert hazahozták a gyerekek a koronavírust és a teljes család lebetegedett, még mindig nem vagyunk rendben. Viszont a gyerekeknek muszáj iskolába mennie, az igazgató körmailt küldött, hogy neki nincs joga-lehetősége (szerintem szándéka se) a bejárásról felmentést adni a gyerekeknek, az egyéni tanrend (régebben magántanulói státusz) pedig nem az ő hatásköre (ráadásul ott sem elég indok az, hogy covid van, erre hivatkozva elutasítják a kérvényt).
Az iskolánkban tanár és diák is folyamatosan van, aki fertőzött, de még soha egyetlen osztály sem lett online-ra állítva. A gyerekeim osztályában sorozatosan van olyan, aki éppen koronavírus miatt otthon van karanténban, de itt nincs leállás (szintén egy budapesti általános). Irigyellek titeket kérdező.
És hogy a kérdésre is válaszoljak: ugyanúgy kell pótolni az anyagot, mintha betegség miatt hiányoznál. Tehát neked kell a többi gyerektől beszerezned a napi anyagokat és házikat és azt otthon megcsinálni a gyerekkel.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Itt az említett cikk linkje, ami nagyon hasznos a témában!
Szülőkkel beszélgetve sokan tartanak az évismétléstől, de alapvetően mindenki úgy gondolja, ez a jobbik rossz. Valóban nincsenek felkészülve olyan helyzetre az iskolák, hogy több tucat gyerek ismételjen évet. Ehhez lényegében újabb osztályokat kéne létrehozni a legtöbb évfolyamban, se tanár, se hely nincs ilyenre.
A problémát az jelenti, nem kívánnak párhuzamosan oktatni az iskolában és online is a tanárok. De sajnos arra sem veszik a fáradságot, hogy legalább azt leírják mi a tananyag. Nem étjük, miért nem! Hiszen tavasszal is annyi volt az netes oktatás, hogy facebook csoportban, majd egyik iskola a krétán a másik a google classroomra feltette, ezt olvasd el, ezt töltsd ki. Online videó órákat összesen, ha 10-et tartottak. :-o
Párhuzamos oktatás megoldható ha adottak a technikai feltételek. Megfelelő internetkapcsolat, laptop stb... Természetesen erre nem lehet kötelezni senkit se.
Tanárként dolgozom egy hatévfolyamos gimnáziumban. Hat osztályban tanítok 150+ gyereket. Szerencsére nincs köztük covidos. Viszont vannak hiányzók. Én nem fogom mindegyik hiányzónak elküldeni emailben a tananyagot. Az enaplóban benne van az óra cím. A tananyagot a gyerekednek kell elkérnie a többiektől.
Az egyik osztályban van egy szervátűltetett gyerek. Gondoltam jófej leszek és laptoppal streameltem az órát. Aztán megkaptam, hogy nem látszik a tábla és alig lehet hallani. Az adott lehetőségekhez képest megpróbáltam a legtöbbet kibozni, de nem sok köszönet volt benne. Nekem elsősorban az iskolába bejáró diákok oktatása a legfontosabb feladatom.
A saját osztályomban az egyik lány a covid miatt egyéni tanrendet kért és kapott a krónikus beteg szülőkre hivatkozva. Bukásra áll 2 tantárgyból és közben posztolgatja, hogy a westendben vásárolt és a fényvillamoson ült. Szerinted érdemes az ilyen gyerekért törni magam? Gondolom osztályozózni fog ahol mindenféle jegy születhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!