Mi értelme van annak, hogy az intézkedések ellenére is elküldik a külső gyakorlatra a szakközépiskolás diákokat, ahol közösségben van a tanuló?
Én most nem hisztizek, hogy kell mennünk külső gyakorlatra (mert szeretek menni), de semmiértelme az egész járványügyi intézkedésnek, ha a tanulókat ugyanúgy, a tömegbe hagyják dolgozni. És mi van azokkal a diákokkal, akik egyáltalán nem tudnak gyakorlatra menni (pl.: pincérek)!?
Számomra ez az intézkedés abszurd, hiszen én olyan szakos vagyok, aki rengeteg személlyel találkozik egy nap és a cél az, hogy az összes középiskolás tanulót otthon tartsák.
Én nem lógni szeretnék, de féltem a családomat (akik többsége krónikus beteg), ha én elkapom, nagy valószínűséggel ők is elkapják, ami súlyos következményekkel járhat.
Most egy informatikus nyilván nincs közösségben, de egy szakács, eladó, pincér, cukrász? (és sorolhatnám)
Tudom, hogy a szakmát online nem lehet gyakorlatban oktatni, de mondjuk az elméletet meg lehetne ez idő alatt taníttatni, ami szintén fontos. Szerintem, attól, hogy egy diák kihagy 1 hónap gyakorlatot, nem jelenti azt, hogy el is felejtem.
Ha logikusan szervezték volna, valóban leállították volna a gyakorlatokat is, és menne helyette elmélet, online. Aztán ha visszatérünk az iskolákba, akkor mehet az emelt óraszámú gyakorlat. A tavaszi leálláskor is eltolták a szintvizsgát őszre, szóval semmi nem múlt rajta.
A szabályokat tetszés szerint lehet módosítani (pl. egy füstölő, gyenge fékes autó nem lesz közlekedésre alkalmas csak azért, mert automatikusan meghosszabbítják X nappal a veszélyhelyzetben lejáró műszaki vizsga érvényességét), csak hát kérdés, hogy odafent kinek mi tetszik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!