Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő és hogy kell...

Mennyi idő és hogy kell megirni egy szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Szociologian vegzek juniusban. A tema mar megvan es az adatokat is felvettuk de azon belul nincs meg hipotézis.


Esetleg aki hasonlo helyzetben volt tavaly, nem reg, segitene?


2020. dec. 4. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan ez úgy működik, hogy először van a témád, a kutatási kérdésed, ehhez megfogalmazod a hipotézist, majd a hipotézis igazolásához találod ki a kutatás módszereit, határozod meg a minta nagyságát, mintavétel módját stb. Na, mindegy.


A hipotézis valamilyen összefüggés, kapcsolat, változás stb. feltételezése. Például: feltételezem, hogy az alacsonyabb jövedelmű háztartásokban élők kultúrafogyasztása jelentős mértékben az elektronikus eszközökön keresztül valósul meg, míg a magasabb jövedelmű háztartásokban élők esetében nagyobb arányban és gyakrabban fordulnak elő a kultúrafogyasztásnak személyes megjelenésen alapuló típusai.


Ahhoz, hogy egy ilyennel tudj valamit kezdeni, meg kell határozni,

(1) mit tekintünk alacsonyabb/magasabb jövedelmű háztartásnak

(2) mit jelent az, hogy kultúrafogyasztás

(3) mit jelent az, hogy elektronikus eszközön keresztül, illetve személyes megjelenésen alapuló típusa a kultúrafogyasztásnak


Ebből az is látszik, hogy a hipotézisben van egy szocio-demográfiai tényező, ami szerint differenciáljuk a kapott adatokat, illetve a kutatási kérdésnek megfelelő adatok.


Én nagyjából így indulnék el.

2020. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát, énszerintem erőltetett menetben pl 6 hét alatt meg lehet írni egy ilyet, tehát az másfél hónap; kicsit lazábban véve pedig 2 hónap, ha nem nagyon kell keresni az információkat. Ha kézenfekvőek az infok, könnyedén megtalálsz egy csomót, amiből tudsz dolgozni. Ha meg pedig pl nehezebben találsz hozzá mondjuk forrásokat; akkor szerintem lehet 3 hónap, de négynél arra tippelek, hogy semmiképpen nem több. Volt, hogy egyszer 3 hét alatt írtam meg, erőltetett menetben 2 db 10 oldalas beadandót; és tehát akkor ez 20 oldalra 3 hét; és mondjuk 40-re 6.
2020. dec. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igényest? 6 hónap legalább.
2020. dec. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
20 oldalas kell
2020. dec. 6. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Az nem szakdolgozat,hanem beadandó. :D
2020. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kellett leadni. ELTE gazdasági szak. Én 1 hét alatt megírtam (napi 2x3 óra), viszont én tudtam miről akarok írni, gondolkoznom se kellett nagyon. Aki 6 hónapokat ír az is elképzelhető persze, de az akkor heti 1-2 órát foglalkozik vele csak. Ezzel sincs baj, mindenkinek máshogy van szabadideje. (5ös lett mielőtt jön a szrdobálás, hogy 1 hét alatt bármit össze lehet csapni)
2020. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 oldalas szakdolgozatot én talán egy hónap alatt írtam meg, egyszer látta konzulens, nem nagyon érdekelte mondjuk. Még így is, hogy kb. életemben nem láttam, milyen egy szakdoga, egész jól sikerült. Bár az én szakomon mindig rengeteg beadandót kellett alapból írni, 6000 szó az úgy 3 beadandó ak felel meg. Szóval hetente egy fejezet az 3 hét + 1 hét alatt átírod/kijavîtod, ha segítőkész konzulensed van.
2021. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!