Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Borzasztó nehez az egyetem,...

Borzasztó nehez az egyetem, csak en erzem neheznek?

Figyelt kérdés
Első éves hallgató vagyok és online tanítás van szóval egyedül megtanulni az anyagot nagyon nehéz. Egyszerűen úgy érzem mintha fuldokolnék, a tantargyaim nehezek és ráadásul a szüleim is itt nyomják a háttérben hogy jól kell sikerulnie minden dogámnak, de egyszerűen alig tudok 3-asnál jobbat írni. Ez akkor is így lenne ha bejárnék egyetemre, normális oktatásra? Csak én küszködök az egyetemmel?

2020. dec. 4. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha be kéne járni számolj 2 órát, ha csak nem vagy kolis és ez a minimum. Nem kajálsz kb egész nap csak szendvicset amíg átérsz A-ból B be.

Na most ilyen nincs.

Az anyagot kb amúgy is egyedül tanulnád meg. Amit órán leadnak ott haladni kell és nem tolják túl a magyarázkodást. Persze kérdezni lehet, ha szólít az előadó, de ez szerintem most is így van.

Előadások élők vagy felvettek, de általában van magyarázat gyakorlaton, legalábbis valamennyi ami alapból is lenne.


Nem könnyű az egyetem és rossz esetben még ki is égsz közben.

2020. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én nem elsős vagyok, de nekem is nehéz az online. Nem tudom hogy lesz meg ez a félévem :/
2020. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Szia.

Milyen szakon vagy?

Nekem az segít, ha neten utána keresek, videókat nézek róla, képeket és úgy jobban megértem.

Fontos lenne kideríteni, hogy milyen tanuló típus vagy, az sokat segítene rajtad.

2020. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Nekem mondjuk egyetemistaként nem lihegtek már a nyakamban, hogy hogy tanulok, meg is bolondultam volna, ha felnőtt emberként még pesztrálni akarnak. Ennek ellenére mindkét képzésemen 4 fölötti átlaggal végeztem.


Az egyetem szerintem nem nehéz (és ezt úgy mondom, hogy nehéznek mondott szakokon tanultam-tanulok (már csak szakdolgozatot írok)), az a nehéz, hogy megtanul az ember önállónak lenni, megtanul tanulni és jó időbeosztálsokat készíteni magának, amit aztán be is tart.


Minden hetem teendőit és a héten leadott anyagok feldolgozottságát (elolvastam/kijegyzeteltem/értem/van belőle feladatom/hiányoztam órán és nincs belőle anyagom/elmaradt) táblázatban vezettem és minden számonkérésre jó előre beütemeztem a készülést is. Ez nagyjából elég volt mindenhez egy jó tanulási stratégiával együtt (meg testmozgással, de lehet, hogy arra csak nekem volt szükségem lelkileg). Nyilván nehéz az egyetem annak, aki hagyja felgyűlni a teendőit félév végére és elszokik attól, hogy aktív maradjon... Az első félévben még én is eljátszottam ezt, aztán meglett az ára: a 46 órás ébrenlét és az utolsó nap egyszerre 3 vizsga a vizsgaidőszak végén (amiken végül átmentem) megtette hatását: akkor jelentettem ki, hogy én többet soha nem fogok virrasztani ilyen hülyeség miatt és nem fogom magam ilyen stressznek kitenni a saját hülyeségemnek köszönhetően. Onnantól nem is kellett.

2020. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Milyen szakon vagy?

Igazság szerint nem kéne nagy problémának lennie az online oktatásnak, mert humán szakon is csak ledarálják az anyagot órákon és elég sok reál szakon is ez megy, még gyakorlaton is csak daráljátok a feladatokat.

Inkább csak arról lehet szó, hogy első féléved és még szokatlan a nagyon durván sok tananyag és tempó. Kell egy év mire azért ezt megszokja a legtöbb hallgató, ez sajnos ilyen.


Az átlag pedig nem egy fontos dolog, ha csak nem szeretnél msc-re menni vagy kutatni később. A 3-as szinthez is kb mindent tudnod kell, csak nem annyira magabiztosan.


Amúgy az is lehet, hogy nálatok kimondottan nagyon nehéz az első félév, mert vannak ilyen szakok.


De az is lehet, hogy nem tudsz rendesen tanulni, mert ide a magolás már nem lesz elég ötös szintre.

2020. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nem mindegy milyen szakon vagy, sok szakon csak lexikális tudás dominál ott azért nem lehet ez gond
2020. dec. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Elsőéves vagyok, természettudományi szakon. Nem érzem olyan borzasztó nehéznek, de az eredményeket elnézve a szaktársaim nem ezt mondanák. Az online oktatással nekem nincs problémám, jobban szeretem én beosztani az időmet. Nekem az előadásokon résztvenni kb felesleges, ugyanis én úgy nem tudok tanulni. Az emelt érettségire való felkészükéskor tanultam meg kb tanulni, így azt a módszert használom így egyetemen is. Minden megajánlottam ötös, végre úgy érzem van értelme tanulnom és tetszik is az amit tanulok.
2020. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Még annyi, hogy nekem nagyon nagy motiváció az, hogy az álmom, hogy egyetemi oktató legyek. Na meg a tanulmányi ösztöndíj is jól esne. :)

Ha meg akarod tanulni az adott dolgot és jó a tanulási módszered akkor mennie kellene, vagy nem jó szakon vagy. Ha, meg tuti a szak, akkor a tanulási módszereden kellene csiszolni,, meg az időbeosztásodon.

2020. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, hova jársz, mit tanulsz?

Csak mert én kevés embertől hallottam, hogy sok megajánlott lenne, akárhogy is teljesít a szorgalmiban.

2020. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia 9-es!

SZTE-s vagyok. Nem kimondottan sok a megajánlottam. 6 megajánlott, de lesz 8 vizsgám is. Ha nem vagyok szorgalmas, akkor is ennyi lenne. Ezekből nincs vizsga csak 1-2-3 zh.

A páromnak tizen valahány megajánlottja van és csak 1 vizsgája lesz, szóval ehhez képest nekem szinte nincs is :D (szintek SZTE-TTIK)

2020. dec. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!