Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megadják az egyéni tanrendet...

Megadják az egyéni tanrendet generalizált szorongásos zavarra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok már 1 hete iskolába menni mert van pár óra amitől rettegek, és ázok miatt állandóan görcsöl a hasam. Lassan ott tartok hogy wc-re se tudok kimenni annyira görcsöl. Szeretnék egyéni tanrendet, ez elég indok lenne arra hogy megkapjam? Illetve nem tudok aludni sem max 3-4 órát, ami nekem iszonyú kevés.

2020. szept. 7. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiatriai szakvelemenyre talan. De sanszos h nem. Identol mar csak otthoni apolast igenylo betegsegre adjak meg. A szorongas meg nem az.
2020. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszi a választ!

Azt még hozzátenném hogy hogyan lehet valakinek egyéni tanrendje pontosan? Igaz hogy csak jún. 15-ig lehetett volna kérvényezni erre a tanévre?

2020. szept. 7. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egyetem? Melyik órákról van szó?
2020. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem egyetem, gimi. Ha még így is érdekel hogy milyen órák akkor tesi, fizika, infó és töri.
2020. szept. 7. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy 4, igazából egymásra nemigen hasonlító tárgy miatt szorongsz. A tanárok miatt? Vagy ezek csak amolyan "mumus" tárgyak?
2020. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a tanárok:/ igazából az osztályomat szeretem és sikerült beilleszkednem, minden tantárgyból 4-es vagy 5-ös lettem tavaly is, csak egyszerűen rosszul vagyok az egésztől.
2020. szept. 7. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyenek ezek a tanárok?
2020. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az összes ordítozik velem és mindig megaláznak, szerintem jogosan félek tőlük.
2020. szept. 7. 15:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem vagyok pszichológus, de hirtelen 2 dolog jutott eszembe, amit tehetnél:


Tanulsz az óráikra. Ha felkészült vagy az ő tantárgyaikból, akkor úgymond nem találnak rajtad "fogást", nemigen köthetnek bele semmibe, vagyis nem ordítozhatnak veled (optimális esetben). Ez persze függ attól is, hogy miért kiabálnak veled.


Ez nyilván nem könnyű, mert a tesi eleve kilóg egy kicsit a sorból, a fizika és az infó pedig reál tárgyak, amikhez azért kell egy kis logikus gondolkodás, amit nem lehet csak úgy egyik napról a másikra, elhatározásból kifejleszteni.


A törinél lehetne talán a leggyorsabb "eredményt" elérni, mivel az - emlékeim szerint :) - egy s*ggelős tárgy, ott nincs mese, le kell ülni és meg kell tanulni. Na persze ott is vannak összefüggések, de azért nem egy matekról beszélünk.


A tesinél, a fizikánál és az infónál mindenesetre azt mondanám, hogy ezekbe is jobban ásd bele magad, hátha az igyekezetet is értékelik...


Bár egyrészt ha nem a tanulásod miatt kiabálnak veled, akkor már bukik minden, amit leírtam Neked, másrészt pedig lehet hogy még az igyekezet se ér náluk semmit, mert lehet hogy csak alapból barom az összes..


Mindenesetre kitartást kívánok, és sose felejtsd el, hogy nincs akkora "hatalmuk".. ezek (nem sértésből) csak gimis tanárok.


Gimiben könnyű azt hinni, hogy ők élet-halál urai, és valóban, függsz azért tőlük, hiszen tőled kapod meg a jegyeket, de ne felejtsd el hogy ez csak 4 év. Utána többet nem látod őket.


Végső tanácsaim: Tanulj jól és angolosan mondva: "Grow a thick skin!" :)

2020. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^ tesiből kaptam felmentést pszichiátertől, szóval eggyel kevesebb probléma.
2020. szept. 7. 22:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!