Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis miért fizetem az osztály...

Mégis miért fizetem az osztálypénzt?

Figyelt kérdés

Ez lesz a végzős évem. Így kérték az osztálypénzt:

9. - 20 000Ft

10. - 20 000Ft

11. - 30 000Ft

12. - 30 000Ft


Összesen egyszer voltunk kirándulni, az egy napos volt. Mivel múzeumot látogattunk, így ingyenes volt az utazás. A múzeum fejenként maximum 5000Ft volt. Több évben nem volt kirándulásunk.

Apróbb kiadások voltak még a tanároknak ajándékok pedagógus napra.(Egy évben az összes tanárunknak nagyon maximum 10-20 000Ft-ból kijöttek ezek, hiszen semmi nagy dolgot nem kaptak. (csak pl. egy tollat))


Azt tudom még, hogy a szalagavató ruhára mindenki kapott az osztálypénzből 30 000Ft-ot, ebből rendezzük a ruhákat. Már ha egyáltalán lesz szalagavatónk. A tánc az fejenként 6000Ft lenne, de ezt már nem is osztálypénzből fizetik.

Egyéb programon sosem voltunk.


Mire fizetem én be ezt a sok pénzt? Gondolom vissza már nem kapjuk, ha a szalagavató el is marad.

Na de akkor mi lesz vele? 36 fős az osztály, nem kevés pénz ez.



2020. aug. 26. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Abszolút nem sok pénz, 4 évre vetítve.


De, vissza fogjátok kapni, ha elmaradnak a rendezvények.

Az osztálypénzt tételesen elszámolják.

2020. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Lesz még tabló, fotózás, szalagavató egyébb költségei, búcsúzó ajándék stb. ha egy kicsit utána szánolsz nem sok fog maradni. Azt meg majd a végén visszakapjátok
2020. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, te akarsz most lenni a nagyokos diák, aki átlát a szitán és meg van róla győződve, hogy "lehúzzák".


Nem kell aggódnod, forintra pontosan vissza fogod kapni annak a szaros, 4 évnyi 1 kilonak a maradékát.

2020. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Általában több ajándékot is kapnak a tanárok, nem csak pedagógusnapra, és pláne nem csak egy tollat (habár megjegyzem, hogy az ajándék tollak több ezer forintba kerülhetnek, és a csoportbontásokkal, eltérő nyelvi órákkal lehet legalább 10-15 tanárotok, szóval még így sem lenne kevés pénz). Nálunk mindig volt karácsonyi ajándék, kisebb nőnapi is, és év végén is általában egy-egy doboz bonbont vagy üveg bort kaptak a tanárok. Végzős évben az ajándékok általában nagyobbak, illetve amennyiben tudják, a bankett egy részét is a maradék osztálypénzből szokták kipótolni.

Igazából már az eléggé sok pénzt elvesz, hogy visszakaptok a keringő ruhára 30 ezret fejenként (nálunk ilyen nem volt).

Amúgy a szülői munkaközösség vezetőjét (általában nála van az osztálypénz, vezeti a számlát), ha megkeresed, elkérheted a mérleget, mert vezetnie kell az osztályotok bevételeit, kiadásait.

2020. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Én most végeztem, így elmondhatom, hogy tényleg sok mindenre elmegy a pénz. Például: Tanárok ajándékai négy éven keresztül + az érettségi bizonyítvány osztás után több tízezerre rúg, mert illik szép normális ajándékokat adni. Akkor a tabló nálunk 40 ezer volt. 11. osztályban el kell búcsúztatni a végzősöket, így meg kell venni a virágot+tarisznyát.


Ha jobb helyre jársz, mint én akkor még a visszajáró pénzt meg is kaphatod. Nálunk az osztályfönök gyüjtötte a pénzt akinek a matektudása a ötvenes számkörben se volt tökéletes. (Szerinte a 18+24 az 50 és, ha szóltunk, hogy rossz a számítása akkor leugatott minket, hogy mi mit képzelünk magunkor) Így soha nem is tudott elszámolni rendesen a pénzzel, emellett egyik évről a másikra nem is vittünk át 100 forintot se, mert mindig "elfogyott" a pénz, pedig jóval többet kért mindig, mint amennyibe kerültek a dolgok.


Ahogyan a négyes mondja kérd ki mérleget(ha egyáltalán vezetik, mert nálunk az se volt az osztályban), mert ott részletesen le vannak írva a kiadások.

2020. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

100.000Ft az nem sok.

Nekünk pl. a nagy tablót amit az iskolában helyeztek ki az maga 30.000 - 40.000 Ft között volt (üvegezésel, kerettel) + a szallagavató ruha mivel szabó csinálta mindenkinek 60.000Ft körül volt, szóval az el fog menni.

2020. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Asszem’ most én leszek az ellenpólus.


Tesómék osztályában ebből balhé volt, mert nagyon sok pénz visszamaradt nekik(fejenként kb. 6000-8000 forint), és nem kapták vissza.

A végzős évük végén a szülő, aki ezt kezelte nem tudott elszámolni, és odáig fajult a dolog, hogy rendőrségi ügy lett belőle.


Szóval jobb ezt hamarabb “letisztázni” mert egyik szülőnek sem volt kellemes dolog ballagás után a bíróságra járkálni.


Arról nem is beszélve, hogy az osztálypénzes anyuka gyerekének sem volt jó ez az egész helyzet, hiába nem is ő tehetett az egész helyzetről.

És megjegyzem egy elit gimiben történt az eset, ami bár semmit sem számít, hiszen egy ilyen helyzet mindenhol gáz lenne, de egy jó anyagi helyzetben lévő szülőtől ez még kínosabb volt, hiszen nem a vekni kenyérre kellett neki a pénz...

2020. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudtam, hogy visszakapjuk az összeget.

Nem akarok én megmondó ember lenni, de tényleg nem látom hova megy el a pénz.

Vagyis az eddigi kiadások nem indokolják ezeket az összegeket. Főleg úgy, hogy még e mellett is kérnek be pénzt. Nem sajnálnám én,nem arról van szó. De tényleg, pedagógus napon egy kis gagyi tollal, karácsonykor egy 200Ft-os gyertyával, nőnapon egy apró szem szív alakú csokival szaladgáltunk a tanárokhoz, ami már magában gáz. És minden ilyen kiadásnál ezt látom. A teremdíszítéshez egy szál virágot nem vettek hanem vállalhatatlan állapotú, otthonról hozottvirágokat hoztak. És hasonló dolgok.

2020. aug. 26. 23:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Még az öltönyt is fizethetik abból. ;)
2020. aug. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!