Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt az távoktatás az...

Milyen volt az távoktatás az egyetemen?

Figyelt kérdés
A tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Most érettségiztem és így, erre a pár hónapra nálunk egyáltalán nem voltak online órák. A tanárokkal messengeren megbeszéltünk pár dolgot, meg kiadtak feladatokat és ennyi. Szóval lövésem sincs, milyen lesz ez az egész, főleg, hogy egyetem. Nagyon új lenne a helyzet egyébként is, de most, azt mondják sok helyen távoktatás lesz... Milyen volt a távoktatás? És úgy általában mire számítsak az egyetemen? Nagyon keveset tudok róla.

2020. júl. 21. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyetem függő, de ne várd a távoktatást, egyetemen (is) egy szívás, és nem csak azért, mert nem tudtok elmenni a haverokkal sörözni. Igazából ez szakfüggő is, mert egy olyan szakra jársz majd, ahol vannak laborok, akkor ott az elég kellemetlen, mert labor nélkül csak az elméletet tudod megtanulni, nem látod élőben a műszereket/eszközöket. Ha olyan szakra mész, ahol nincsenek nagyon eszközök, akkor okés lehet, bár akkor is lehetnek nehézségek. Nálunk sok vizsgán a távoktatás miatt buktak meg, mert irreálisan nehezültek a követelmények néhány tárgyból és ez elég szar volt, na. Sok tanár csak feldobálgatta a PDF-eket a tanulási felületre azt csá, tanuld meg vizsgára, 0 magyarázattal. Voltak persze segítőkész tanárok is, hála égnek, de az olyan tárgyakból, amik pl. alapesetben is szórótárgyak (a többség megbukik), na azokon sem segített. Én nem tudom mit csinálnék, ha megint távoktatás lenne, valszeg passziváltatnék, vagy otthagynám, mert ez így kikészíti az embert hosszútávon.
2020. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon élveztem. Nem szívóztak, sokkal tisztább és teljesíthetőbb volt a számonkérés is, remélem, folytatódik szeptemberban.
2020. júl. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is szuper volt, de ez nyilván kis részben az adott egyetem adott karától, legnagyobb részt pedig a kurzust vezető oktatótól függ.

Nekünk hangalámondásos diasorokat adtak ki. Voltak tárgyak, amikből kifejezetten nehéznek tartottam a vizsgát, de elég időt adtak rá, és végülis jól sikerültek. Lehet, több lesz a beadandóval elvégezhető tárgy, mint egyébként lenne, de szerintem ez nemcsak kellemesebb, hasznosabb is, mintha vizsgázni kellene.

2020. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rettenetesen sz.ar volt. Többségében az órákat se tartották meg, csak küldték folyamatosan a beadandókat (ami még talán nem is lett volna annyira rossz, ha nem mindegyikre 2-3 napot adtak volna). Én nem tudnék még egy ilyen félévet végig csinálni, 2 vizsgát el is engedtem, ilyet még sose csináltam.
2020. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is vegyes tapasztalatom van. Volt ahol még jó is volt mert pl teams-en fel lehet venni az órát és nagyon hasznos volt visszanézni az előadást. Vagy jobb volt a tanár megosztott képernyőjét nézni mint a homályos kivetítőt. De olyan is volt aki csak elküldte az anyagot és aztán kezdj vele valamit. Én amúgy egy vegyes rendszer miatt annyira nem lennék szomorú (mint az óbudain hogy előadások a neten gyakok élőben). Mert most ha csak csöndben jegyzetelve ülök végig a teremben az majdnem ugyanaz mintha otthon ülök és csinálom ugyanazt. Hát meglátjuk hogy mi lesz.
2020. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

6. félévesként igazából örültem a távoktatásnak, mert nem kellett minden unalmas előadásra bejárni. A számonkérések olyanok voltak amilyenek, de fel lehetett készülni simán, és érteni is lehetett az anyagot annak aki eddig is tanult rendesen. Kis túlzással, de már elég jól átlátom a szakom, vannak stabil alapjaim amire tudok építkezni, online rengeteg anyagot tudok szerezni, így nekem egyszerűbb volt.

Na de ez csak én vagyok, és nem is első meg másodévesen. Akik az alapozó tárgyaknál tapasztalták meg a távoktatást, azoknak a legnagyobb respekt jár. Kontaktórákkal sem egyszerűek, hát még online vagy önállóan. El sem tudom képzelni hogy lehet megérteni a méréstechnikát, elektronikát, meg egyéb tárgyakat laborfoglalkozások nélkül csak elméletből. Műszerhasználat nuku.

2020. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szakfüggő a dolog, nekem pl semmilyen hozzáadott értékkel nem bír az, hogy normál oktatás alatt be kell menni az egyetemre, mert mindent ugyanúgy online/otthon is tudok teljesíteni.


Egy orvosinál, vagy ahogy korábban mondták, más olyan szakoknál, ahol ennyire fontos és pótolhatatlan a gyakorlat (laborkörülmények pl), ott természetesen megértem, hogy nem várják a távoktatást, de nekem bejött.


A beadandók határideje mondjuk tényleg borzasztó volt.

2020. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk borzalmas volt. Online órát egyik oktató sem tartott, pedig a szemináriumoknál nem ártott volna. A vizsgára pedig volt, aki csak az anyag felét küldte át!
2020. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, úgy tűnik nagyon vegyes a tapasztalat. Szerencsére én bölcsész szakra megyek, de ha tényleg távoktatás lesz, akkor nem lesz könnyű online új nyelvet tanulni... vagy nem tudom, kicsit félek, kicsit kíváncsi is vagyok.
2020. júl. 22. 16:09
 10/10 Trevor. ***** válasza:
100%

Elég vegyes. Volt olyan tanár, akinél a szeminárium Teamsen keresztül nem sokban különbözött az óraitól, ugyanúgy csináltunk feladatokat pl. tankönyvből vagy Teamsbe feltöltött pdf-ből, sőt még néhány fős csoportfeladatok is voltak, itt a tanár berakott minket egy "alhívásba". Előadásoknál szintén nem sokban különbözött a tantermitől ha a tanár megosztotta a képernyőjén a ppt-t és közben beszélt (sőt, itt feltudtad venni az órákat és később, vizsgára készülésnél visszanézni). Amit meg tudnék szokni, hogy a reggel 8-as előadást az ágyamban fekve hallgatom :D.


De sajnos nem egy tárgynál kimerült a távoktatás a beadandókban, egyes tanárok felajánlottak opcionális kontaktórákat, másoknál maradt az e-mailen keresztül való kapcsolattartás. Olyan is volt, ahol kb. egy hónapig mindenki csak tippelgetett, hogy mi lesz, mert nem hallottunk a tanárról semmit.


Néhány zh elmaradt, helyette voltak beadandók, ami elég nagy könnyebbség volt. Illetve a szóbeli vizsgákról is jó tapasztalatom van, rendesek voltak a vizsgáztatók.

Én értem, hogy a szobám egy zárt hely, de aki szerint az így megírt zh ugyanazt a tudást tükrözi, mint a tanár jelenlétében teremben megírt, arra nem tudok mit mondani... És oké, hogy átsorolás idén nem volt, de aki kipuskázta/megbeszélte chaten másokkal az egész zh-t, az jobb jegyet kapott, ezáltal jobb tanulmányi átlaga lett és lehet, hogy így majd kap ösztöndíjat, míg aki becsületesen, segédeszközök nélkül vizsgázott, az meg elesik tőle... Eléggé kiforratlan ez a távoktatás, én örülnék ha ősztől visszaállna a rend.


Én is bölcsész szakra járok, ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátot.

2020. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!