Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kellene neki kezdenem a...

Hogy kellene neki kezdenem a középiskola keresésének?

Figyelt kérdés

Ebben az évben lett volna ilyen tovább tanulási cucc, ahol minden féle foglalkozásról beszélnek. A korona vírus miatt elmaradt, Én pedig el vagyok veszve. Jövőre fogok felvételit írni, de fogalmam sincs hova jelentkezzek, vagy hogy milyen lehetőségeim vannak, milyen iskolákba tudnék tovább tanulni.

Művészetis suliba szeretnék menni, de főleg olyanhoz ahol fel vesznek kollégiumba. Például, ahol lakom (Nagymaros) egyátalán nem biztos, hogy felvennének egy Budapesti koliba. Egyébként, főleg családi okok miatt, itthon nem tudnék normálisan tanulni.

Szóval, a kérdésem; Ti hogy találtátok meg az iskolátokat? Tudtok esetleg valami segítséget adni, hogy kezdjem? Igazából, az is jó ha ajánlotok ilyen közép sulit.

Előre is köszönöm!



2020. júl. 8. 18:48
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Írd be a keresőbe, hogy művészeti középiskolák Magyarország és egy párat biztos fog kiadni.

Én szegedi vagyok, itt a Vedres művészeti suli. (grafika) Nem tudom, hogy a grafika mennyire érdekel. Mondjuk elég messze is van a lakhelyedtől. Van egy csomó kolesz is, de nem tudom hogyan kell intézni.

Örülök, ha egy keveset segíthettem.

2020. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Koleszt még nyáron intézni,pontosabbat nem tudok mondani, mert én nem jártam koleszbe, de szerintem tuti felvesznek a távolság miatt(elég nyomós ok a táv). De ezt a felvételis papíron(amikor sulit választasz lehet jelölni-de ez csak előzetes felmérés általában)
2020. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő lépésből állt.

Megnéztem melyik a legjobb iskola a megyében és oda is adtam le a jelentkezésemet. Kollégiumot meg lehetetlen hogy ne találj. Vagy van az iskolának, vagy van külön kollégium ahova sok iskolából járnak, például ilyen kollégium van Vezprémben is, egyik iskolához sem tartozik, így járnak oda középsulisok és egyetemisták is (ezt ismerősöm mondta)

2020. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. júl. 10. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!