Az alábbi egyetemek valamelyikén szeretnék programtervező informatikus szakon tovább tanulni. Sorba rendezitek hogy melyik a legjobb egyetem valamint melyiken oktatják ezt a szakot a legjobban? (ez gondolom fontosabb).
Sajnos csak 2-3 egyetemista ismerősöm van de ők nem infót tanulnak így ők nem nagyon tudnak segíteni.
Debreceni Egyetem Informatikai Kar
Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar Budapest
Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar Szombathely
Eszterházy Károly Egyetem Informatikai Kar Eger
Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar
Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar
Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar
Ha írtok indoklást is azért nagyon hálás lennék
Nem tudom sorba rendezni, mert csak egyik egyetemen végeztem, és leszámítva azokat, akik átmentek, vagy BSc-t, MSc-t máshol, nem lesz olyan, akinek több helyen is személyes a tapasztalata.
Én a Pannon Egyetemen végeztem, ott bár azóta ez lett a népesebb szak, inkább a mérnökinfó a fő profil, a programtervező informatikus az nagyjából mínusz digtech, villanytan, plusz néhány számításelméleti, matematikai, illetve programtervezéssel kapcsolatos tárgy, de utóbbiból pont átfedés volt egy közös tárggyal.
Összességében, leszámítva egy-két tárgyat, szerintem nem volt jó a képzés. Az alapozó matekon mondjuk sokat finomítottak, felzárkóztató csoport, meg már nem a legrosszabb tanárokat teszik oda. Az alapozó programozó tárgynál nagyjából arra mennek, hogy gyorsan csinálj meg egyszerű feladatokat, a későbbi szakmai tárgyak meg nagyrészt elavult tananyagúak, illetve gyakran az oktató nem ért hozzá. Egy Java EE-s tárgy volt anno, amit hasznosnak találtam, illetve az alapozó adatbázis, alapozó adatstruktúrák tárgyak még hasznosak, ha nem voltak ezekről ezidáig ismereteid. Programozni mondjuk nem tanul meg, aki nem tudott, és nem sok pluszt kap, aki már tudott, abban autodidakta módon kell fejlődni. Pozitívum, hogy elvileg több cisco-s papírt is ingyen megszerezhetsz bizonyos tárgyakkal, ha ez az irány érdekel, bár a ráépülések miatt ezt eléggé megbonyolították.
Eltéről volt munkatársam, ott annyit tudok, hogy komolyabb a matek, elméletiesebb a képzés, de mivel Budapesten van, ezért közelebb van a munkaerőpiachoz, eleve könnyebb jó gyakornoki munkát találni.
- Szerintem lehetetlen küldetés, amit a kérdező szeretne firtatni.
- Nincs érdemi "lexikografikus rendezés", sőt nincs hozzá érdemien gyűjthető információ se.
- Nagyon lutri, nagyon nem megtervezhető előre az egész (ilyetén formában).
- Nincs 'legjobb', ahol mindent személyreszabottan szimpi módon 'legjobban' tanítanak.
- Mindenhol lehet (kiugró) erény egy-egy tantárgy oktatásában és mindenhol biztosan van hátrány is. Mindezek eredője meg megmondhatatlan, márcsak a tényezők súlyozhatatlansága okán is.
- A végzett programtervező matematikusokat jellemzően felszívja a munkaerő piac (sőt bőven lehet válogatni munkákban, kiteljesedési lehetőségekben), köztük nem kar-specifikusan determinálódik a fizetési kategória sem.
- Rangsoroló lehetne például egy programtervező matematikusi verseny, amin mindenki résztvenne és pontozódna. Ilyen meg a fasorban sincs.
- Szerintem más földhözragadtabb szempontok alapján érdemesebb lehet mérlegelni (tényleg progterv.mat. kell neked? otthon közelsége? tandíj? stb.).
- Én ma már annyira ködbeveszően távolinak/mesterkéltnek és hozzá drágának érzem a progterv.mat.-ot, hogy azt mondom, valaki vagy tanuljon rendesen elméleti vagy alkalmazotti matematikát (ha van rá képessége). Vagy csak az informatikát célirányosan tanulja, a lehetőségeket+célokat optimalizálva+kimaxolva. A progterv.mat. mindig mögötte kullog a matematikusi szakoknak, de ahhoz meg baromi nehéz, hogy ne lehessen kibukni, elvesztegetve éveket is akár (és így kétséges megtérüléssel)
Egy jó szempont lehet, hogy
- ki hány tanárra emlékszik vissza negatívan (én 10 tanárt nem engedtem volna katedra közelbe: nem nevesíteném őket).
- ki hányra emlékszik vissza (tényleg) szívesen!
Én (régen) végzett ELTE-s programtervező matematikusként az alábbiakra emlékszem tényleg nagyon szívesen, akik profin tanítottak profi és jövőbemutató dolgokat.
(1) Babai László matematikus. Akkora fej volt (értékelésemben), hogy azt mondom csak az ő félévéért volt érdemes az MSc-t elvégezni. Nála kaptam meg azt talán legjobban, amit én egy egyetemtől elvárok. Frissességet, közvetlenséget, tananyag-élvezhetőséget, tudományos "erőt". Minden leadott másodpercét kincsként éltem meg.
(2) Nemetz Tibor valószínűségszámítás+statisztika. Sajnos 2006-ban elhalálozott. Hatalmas koponya, zseniális előadó volt, aki be tudta 'szippantani' a diákokat. Nemkicsi része volt abban, hogy adatbányász lettem végül.
(3) Recski András számomra nagyon jó előadó volt csak nekem túl rideg+távolságtartó. Nekem nagyon hiányzott belőle Babai László lendülete.
(4) Korrádi Keresztélynél jobb bevmatost szerintem nagyon nehéz kitalálni (sajnos már ő is lassan 20 éve eltávozott). Kemény vizsgáztató volt, de maximálisan diákcentrikusan tanított, imádtam az előadásainak minden percét.
(5) (A fiatal) Gergó Lajos, analízis-ben domborított valami fenomenálisat. Maximálisan érdekes, követhető volt, miközben hatalmas tudása aranyfedezet volt a mondandója mögött.
(6) Mérő László órái esemény számba mentek, gondolom ezt nem nagyon kell magyarázni.
3:
A progmat, mai nevén proginfó nem matematikus szak, a régi neve ellenére sem, hanem informatikus szak matek alapokon, ezért nem érdemes összevetni a matematikus szakkal. Én speciel eléggé matek fób is vagyok, bár nem voltam annyira rossz belőle, de soha nem érdekelt, a programozás viszont igen, és ehhez vállaltam be matematikát is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!