Mi a véleményetek arról, hogy jövőre sokkal nehezebb
lesz bekerülni a felsőoktatásba?
Figyelt kérdés
Jövőre állítólag olyan szigorítások lesznek, mi szerint csak az jelentkezhet felsőoktatási intézménybe, akinek van középfokú nyelvvizsgája és emelt szintű érettségije. Ezek ismeretében állítólag a felsőoktatásban továbbtanulni vágyók mindössze 38-42 százaléka tud majd csak jelentkezni. Emiatt jelentősén megcsappan a főiskolán és egyetemen tanulók száma, véleményem szerint újabb intézményi összevonások várhatók majd, egyes hallgatók pedig komoly éveket fognak veszíteni, amíg felveszik őket valahová. Mi a véleményetek erről a témáról?
2014 decemberében fogadta el a Kormány a kötelező nyelvvizsgát.
Nagyon helyesen. Ekkor még általánosba jártak azok akik jövőre felvételiznek. Mivel töltötték az elmúlt 5 évet?
Itt elsősorban a szülők felelőssége, hogy a gyereket nem ösztönözték a nyelvvizsga megszerzésére.
Én a gyerekeimet már 6 éves kortól arra neveltem, hogy elvégzed az általános iskolát, gimnáziumba mész és közben nyelvvizsgát, jogosítványt szerzel, majd egyetemen fogsz tanulni.
A nyelvvizsgát pedig 17 éves éves korig teljesítették, hogy ne a felvételit zavarja meg.
Tervezni kell a jövőt és nem hisztizni.
2019. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
32/36 anonim válasza:
Helyeselném, ha az oktatási rendszeren is javítanának. Egyetemen vannak nyelvi kurzusok, amik sokkal többet érnek, mint a középiskolai nyelvi órák. Kedvencem, amikor azt mondja valaki, hogy otthon is lehet készülni. De akkor mi értelme az iskolai nyelvóráknak? Tehát felkészítenek a nyelvvizsgára a diplomához. Az óraszámokon se ártana csökkenteni. Azért durva, hogy 11-12.-ben 9-10 órái legyenek a diákoknak, tele csupa felesleges tárggyal, mint a filozófia, művészettörténet. Nem lennék most középiskolás, a Gyurcsányt se kedvelem, de akkoriban nem volt ez az erőltetett menet. Szóval summa-summárum, helyeslem is, meg nem is.
2019. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
33/36 anonim válasza:
# 32 Igen az egyetemen is vannak nyelvórák, csak éppen amit egyetem előtt meg tudsz szerezni lazán, azzal már nem érdemes a szolgalmi időszakot még terhelni.
Azért ragad bent annyi diploma, mert a nyelvtanulásra már nem marad sem idő sem energia. A legtöbben itt elvéreznek és nem kapnak diplomát. Rendes volt a kormány, hogy adott nekik egy ingyenes lehetőséget, aki tudott élt is vele.
Abban egyetértek, hogy rengeteg felesleges dolgot tanítanak mint pl. a gimiben a filozófia.
2019. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
34/36 anonim válasza:
Igen, amikor M. Bálint volt a miniszter még írni, olvasni sem tudtak a gyerekek 5.-ben, mert előtte nem osztályozhatták a gyerekeket.
Hatalmas kárt okoztak ezzel. No akkor kezdett a színvonal rohamosan esni.
2019. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
35/36 anonim válasza:
Jogos utolsó, a színvonal sokat esett. De az már egy nagyon jó lépés lenne, ha az óraszámok csökkentve lennének, s akkor tényleg lehetne maximálisan koncentrálni a tanulásra. De így, hogy 9-10 órák is vannak, még normális gyerekkorra se lesz lehetőség. Sokat számít az a 2 óra mínusz. Ha 5-6, nagyon max 7 órák lennének, nem lenne probléma. De a tanulás fontos, ezzel én is egyetértek, csak ennél is kellene lenni egy egészséges határnak. De eltértem a kérdés tartalmától, de úgy gondolom ez összefügg sajnos. Magával a törvénnyel akkor egyet is értenék.
2019. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
36/36 anonim válasza:
De amúgy érdekes felvetés, hogy mi is ezzel a kormánynak a VALÓDI célja... Még több pénzt kivenni a felsőoktatásból. Azért, akik alacsony ponttal kerültek be, sokuk elvégezte az egyetemet, mert éppen későn érők, s később komolyodtak meg. De ez nem is feltétlen probléma.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!