Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy jövőre sokkal nehezebb lesz bekerülni a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Jövőre állítólag olyan szigorítások lesznek, mi szerint csak az jelentkezhet felsőoktatási intézménybe, akinek van középfokú nyelvvizsgája és emelt szintű érettségije. Ezek ismeretében állítólag a felsőoktatásban továbbtanulni vágyók mindössze 38-42 százaléka tud majd csak jelentkezni. Emiatt jelentősén megcsappan a főiskolán és egyetemen tanulók száma, véleményem szerint újabb intézményi összevonások várhatók majd, egyes hallgatók pedig komoly éveket fognak veszíteni, amíg felveszik őket valahová. Mi a véleményetek erről a témáról?

2019. szept. 27. 15:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon helyes. Nem kell minden retardaltnak egyetemre menni, hogy aztan 1 ev mulva kibukjon.
2019. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem tud egy nyelvvizsgát és egy emelt érettségit összekaparni, az a felsőoktatásból is csak kibukna, szóval a diplomások számában nem lesz nagy változás.
2019. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
48%

A jelentkezők nagyobb százaléka fog majd rendelkezni nyelvvizsgával és emelt érettségivel. Ha rajtam múlna akkor két emelt és egy nyelvvizsga lenne a kötelező.

Sajnos a felsőoktatás felhígult és rengeteg diploma ragadt bent a nyelvvizsga hiánya miatt (ez kidobott pénz az állam részéről).

Van néhány egyetemnek nevezett intézmény amely szerintem le fogja húzni a rolót a jelentkezők hiánya miatt.

2019. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
47%
Helyes. Én az egyik legnehezebb szakra jártam, én is éveket csúsztam a h.lye bolognai rendszer miatt. Ez van, örülj hogy legalább ingyen lehet tanulni
2019. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb szakon már eddig is kellett emelt vagy legfeljebb előny volt. A nyelvvizsga meg amúgy is a diploma feltétele.
2019. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
60%
Én pl. informatika szakoknál kötelezővé tenném az informatika emelt szintű érettségit (most még matekkal vagy fizikával is lehet majd), ugyanis annak része egy alap szintű programozás. Egyrészt aki még azt sem tudja, hogy a programozást eszik vagy isszák, nem kellene ilyen szakra mennie, másrészt akkor nem kellene teljesen nulláról kezdeni az informatikai tananyagot.
2019. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
#5 Persze az, de arra lenne még jó néhány éve a hallgatónak, hogy letegye. A középiskolàsok pedig állítom jobban le vannak terhelve, mint egyes felsőoktatásban tanulók.
2019. szept. 27. 17:04
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

A középiskolák (főleg gimnáziumok) többsége, legalábbis a komolyabbak valószínüleg már évek óta ennek tudatában készítik fel a diákokat. Vagyis az én időmben is már ezzel ijesztgettek, hogy kötelező lesz az emelt érettségi, pedig az már öt éve volt. Szóval a komolyabb gimik diákjainak többsége már az elmúlt 2-3 évben is csinált emelt szintű érettségit legalább egy tantárgyból.


Én őszintén szólva a nyelvvizsga meglétének feltételét helyesnek tartom, ugyanis ez véleményem szerint megóvja a diákot attól, hogy nyelvvizsga nélkül egyetemre bekerülve végig vergődi a 3-4-5 évet, majd jól bent marad a diplomája, mert ott már nem nagyon lesz ideje a tanulás mellett nyelvvizsgára is készülni, aztán diplomamentővel meg vagy sikerül, vagy nem. Az viszont tény, hogy sok középiskolában elmaradott a nyelvoktatás, és a szülőknek meg nincsenek anyagi forrásaik a magántanárt fizetni.


Az emelt szintű érettségit kicsit erősnek érzem minden szakon bevezetni. Abban egyetértek, hogy ez is egy szűrő, és egy komolyabb tudást igénylő szakon jó, ha feltétel, de van néhány szak, ahol szerintem a szükséges kompetenciák nem követelnék az emelt szintű érettségit. (Akkor, hogy konkrét legyek: pl.: csecsemő és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, ezek pl. nem egy nagy professzori szintet kívánó szak, nem megsértve ezzel senkit, aki odajár)


Hogy mit jelent majd a gyakorlatban ez a változás?

Azt, hogy jogszabályi minimum 280 pontot lesz nehezebb elérni.


Konkrét példa:

Eddig ugye középfoku nyelvvizsgéra járt 28 pont. Emelt szintű érettségire 45% felett pedig 50 többletpont.

Tegyük fel, hogy diákunknak van nyelvvizsgája, és mondjuk a duplázós pontszámítás a kedvező számára.

Egyik érettségije, amelyik az adott szakon követelmény, az egy középszintű 80%-os, a másik egy emelt 55%.


Ez a régi rendszerben: (80+55)*2+28+50=348

A jelenlegiben: (80+55)*2=270


Szóval, míg tavaly simán bejutott volna gyakorlatilag jogász, közgazdász, és egyéb központi ponthatáros szakon kívül szinte bárhova államilag finanszírozott helyre is, addig idén már el sem éri vele a jogszabályi minimumot. Oké, hogy valami kötelező, de azért én a többletpontot egyelöre, legalább az “átállás” első 1-2 évére megadtam volna, de így gyakorlatilag egyik pillanatról a másikra gyökeresen megváltoztak a dolgok, igaz ezt már 6 éve bejenentették, de akkor is fokozatosan kellett volna szerintem bevezetni.

2019. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%
*uccsó voltam, gépelési hibákért sorry, telórol írtam. (Plusz egy-két raggal is van gond, így visszaolvasva, csak kicsit kapkodásba voltam.)
2019. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

Már hat éve bejelentették, hogy kell a nyelvvizsga a bemenethez. Ezen kár rinyálni. 6 év alatt simán fel lehet készülni a nyelvvizsgára.

21. században ha arra hivatkozol, hogy a suliban szar az oktatás akkor az nagyon gáz. Át lehet menni erősebb suliba (felvételi). Ha ez nem megy akkor meg a net telel van ingyenes angol appokkal.

2019. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!