2019. júl. 11. 11:47
1/3 dq válasza:
1. Hozd a parabola egyenletét sztenderd, ax2+bx+c=0 alakra.
2. Írd fel azt a feltételt, hogy a parabola diszkriminánsa 0.
3. Oldd meg a kapott egyenletet m-re.
Ez mind megy gondolom. 8 perced van rá, szóval igyekezz.
2/3 A kérdező kommentje:
Koszi!
2019. júl. 11. 16:09
3/3 anonim válasza:
Lehet úgy is, ha teljes négyzetté alakít:
f(x)=(x-m/2)^2-m^2/4+m-1.
Értelemszerűen a keresett m-ek az -m^2/4+m-1=0 egyenlet gyökei lesznek.