Adott az f : R  R, f (x) = x^2 – m x + m – 1 függvény, ahol m  R. Az m értékeinek halmaza, melyre az f függvényhez rendelt parabola érinti az Ox tengelyt?


2019. júl. 11. 11:47
 1/3 dq ***** válasza:

1. Hozd a parabola egyenletét sztenderd, ax2+bx+c=0 alakra.

2. Írd fel azt a feltételt, hogy a parabola diszkriminánsa 0.

3. Oldd meg a kapott egyenletet m-re.


Ez mind megy gondolom. 8 perced van rá, szóval igyekezz.

2019. júl. 11. 14:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi!
2019. júl. 11. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is, ha teljes négyzetté alakít:

f(x)=(x-m/2)^2-m^2/4+m-1.


Értelemszerűen a keresett m-ek az -m^2/4+m-1=0 egyenlet gyökei lesznek.

2019. júl. 11. 17:45