Van itt valaki aki nagyon penge fizikából és megoldana nekem pár feladatot?


2019. júl. 7. 16:05
1 2
 1/17 anonymousreview60 ***** válasza:
1. Biztos van. 2. Ha már leírtad volna, lehet valaki levezette volna.
2019. júl. 7. 16:11
 2/17 A kérdező kommentje:

Mennyi alkohol van 8,1·10^-6 1/K lineáris hőtágulási együtthatójú üvegből készült 1 mm^2 keresztmetszetű hengerben, ha 1⁰C-os hőmérséklet-emelkedéskor az alkoholszint 2 mm-rel mozdul el benne?(Az alkohol hőtágulási együtthatója 1,1·10^-3 1/K)


Egy autó induláskor 5s alatt gyorsul fel 90km/h nagyságú sebességre, majd 1000m hosszú fkúton állt meg. A gyorsító és a lassító szakaszon a gyorsulása állandó nagyságú volt. Melyik szakaszon volt nagyobb a gyorsulása?

2019. júl. 7. 16:16
 3/17 anonymousreview60 ***** válasza:
A gyorsulás a két szakaszon egyforma.
2019. júl. 7. 16:56
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:

l0 az eredeti hossz.

l0_alkohol*alfa_alkohol*deltaT - l0_üveg*alfa_üveg*deltaT =2 mm

V0_alk= x mm2 * l0_alk

2019. júl. 7. 17:03
 5/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez lineáris hőtágulás. A képlete benne van a 4jegyű függvénytáblázatban.

A feladatok gépies darálása helyett tanulj meg egy kicsit(!) gondolkozni. Jobban kamatozik. Keress erre korrepetítort.

2019. júl. 7. 17:07
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Nézd nagyon penge vagyok 😂😂😂😂


4. Nemjó amit írsz

2019. júl. 7. 19:35
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező: Továbbá a feladatokat is jobb lenne, ha vagy gondosabban gépelnéd be vagy képmegosztóval osztanád meg, mert pl. ennek semmi értelme.

"Egy autó induláskor 5s alatt gyorsul fel 90km/h nagyságú sebességre, majd 1000m hosszú fkúton állt meg. A gyorsító és a lassító szakaszon a gyorsulása állandó nagyságú volt. Melyik szakaszon volt nagyobb a gyorsulása?" Gyanús, hogy pontatlan a leírás. Ti. a 3. mondat olyant kérdez, ami a 2.-ban van. A gyorsító szakaszon a gyorsulás eszerint "a", a lassítón "-a", tehát a gyorsulások közül egyik sem "nagyobb". Tehát vagy eleve rossz a kiírás vagy elgépelted.

2019. júl. 8. 10:05
 8/17 anonim ***** válasza:

"A gyorsulás a két szakaszon egyforma." nemhiszem


illetőleg te kajak hülye vagy. tudod mi az az állando gyorsulás? amikor da/dt =0 mindkét szakaszon abbol nem következik hogy ugyanaz a konstans mindkettő. vágod... szövegértés

2019. júl. 8. 10:35
 9/17 A kérdező kommentje:
A kérdés jó ezt a részt írtam el: 100m hosszú fékúton állt meg
2019. júl. 8. 12:46
 10/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező, a #8-as idegbeteg - meglepően nem segítőkész - phaszkalap állítása helytálló abban a tekintetben, hogy ha a gyorsítási (a_gy) és lassulási (a_l) szakaszra a gyorsulás állandó (da/dt = 0), az nem jelenti azt, hogy |a_gy|=|a_l|.

A gyorsítási szakaszban:

a_gy = dv/dt kb.= deltav/deltat = (90km/h)/(5s) = 5m/s2

A lassulási szakaszban:

s_fék = 1/2*a_l*t^2, amiből t ás a_l ismeretlen. Ismert helyette:

s_fék = (v/2)*t -> t = 2s_fék/v = (2*100m)/25m/s = 8s

a_l = 25m/s/8s = 3,125 m/s^2


Ez a feladat mutatja, hogy a feladatmegoldás első lépése a szövegértelmezés, és hogy a hétköznapi életben alkalmazott kifejezésekkel (ugyanaz, állandó) mennyire csínján kell bánni.

2019. júl. 8. 13:38
1 2