Dzsoni3773 kérdése:

Holnapra kell! A suruseget elfelejtettem, es egy hazit adtak vele kapcsolatban! M=7g V=2,5 cm ρ=? Megoldana is valaki, hogy legyen ez egy pelda? Koszi szepen!

2018. szept. 23. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

ρ=m/V, a sűrűség mértékegysége így például g/cm^3, kg/m^3, stb.


Esetünkben ρ=7/2,5=2,8 g/cm^3 lesz (felteszem, hogy fent a 3-as kitevő lemaradt, mert anélkül sok értelme nincs a példádnak).

2018. szept. 23. 10:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad, hogy megnézed a tankönyvet, hogy talász e benne egy képletet, vagy beírod gugliba, hogy sűrűség számítása? Úgy 15 éve tanultam utoljára fizikát, de gugli első találat, wikipedia, ott a képlet...
2018. szept. 23. 10:52