2018. szept. 23. 10:36
1/2 anonim válasza:
ρ=m/V, a sűrűség mértékegysége így például g/cm^3, kg/m^3, stb.
Esetünkben ρ=7/2,5=2,8 g/cm^3 lesz (felteszem, hogy fent a 3-as kitevő lemaradt, mert anélkül sok értelme nincs a példádnak).
2/2 anonim válasza:
Azt próbáltad, hogy megnézed a tankönyvet, hogy talász e benne egy képletet, vagy beírod gugliba, hogy sűrűség számítása? Úgy 15 éve tanultam utoljára fizikát, de gugli első találat, wikipedia, ott a képlet...