Mekkora a periódusideje annak a 15cm-es amplitúdójú harmonikus rezgőmozgásnak, amelynek 10cm-es kitéréséhez tartozó sebessége 3m/s nagyságú?2019. júl. 2. 16:36
2/13 anonim válasza:
De ez ugye nem egyetemi feladat?
3/13 anonim válasza:
#2: Simán lehet hogy az. Nálunk első félévben Fizika I.-en ilyesmi feladatok voltak (pontosabban előadáson semmilyen feladat nem volt, csak az ajánlott irodalmak között lévő példatárban). Tulajdonképpen a középiskolás anyag átismétlése volt csak, annyi különbséggel hogy kb. 80%-ot kellett tudni a ketteshez.
4/13 anonim válasza:
jó de aki gimis anyagbol nem tudja a 80%ot az béna lol
5/13 A kérdező kommentje:
Kérhetek le vezetést?
2019. júl. 2. 18:53
6/13 anonim válasza:
nemtom hát igy x=A sin wt
meg v=Aw cos wt
és ugye elsőből megvan sin wt, ahonnan cos wt
és akkor beírod a másodikba ahonnan megvan w és akkor fogod és ugye nemtom ilyen T=2 pi/ w cucc és ennyi
7/13 anonim válasza:
mmint vágod igy ilyen plusz konstansok itt-ott de az kitérdekel LOL. mmint joezígy csak nem általános de ekvivalens vmi értelmes idő és tértranszformációval így hogy püffpüff
8/13 anonim válasza:
Az ilyen feladatokat paraméteresen kell megoldani.
Mivel (x/A)^2=sinwt^2 és (v/Aw)^2=coswt^2 ezért
(v/w)^2=A^2-x^2 adódik.
Ebből w=v/sqrt(A^2-x^2)
és T=2pi/w.
Emiatt T=2pi*sqrt(A^2-x^2)/v. Ez a végképlet. A helyettesítést elvégezve az jön ki amit már leírtak.
9/13 anonim válasza:
Ja nemtom ez is jónak tűnik de vágod nyilván ugyanaz mint amit én írtam csak igy a matek lépések kicsit másképp vannak. Most az hogy paraméteres hát vágod azt az enyémmel is tudod csak te így a cos(arcsin()) -re valami normális cuccot kaptál de ja na szóval mindegy igen jó mindkettőnké pali
10/13 anonim válasza:
Palikám, az a trükk hogy a két egyenletet négyzetre emeled és összeadod őket. Ekkor nem jön ki olyan csúnyaság hogy cos, sin meg arc egymás argumentumaiban vannak. Mert arra nem is létezne explicit képlet, a kérdezőnek a Newton-Rapsont kéne kibányásznia.