Fizika feladat nagyon fontos?


Egy részecske harmonikus rezgőmozgást végez az x1=5 cm és az x2=12 cm határok között. Maximális sebessége

4,5 m/s. Határozzuk meg a rezgés frekvenciáját és a maximális gyorsulást! (20,5 Hz, 579 m/s2)


Sajna elindulni se tudok!

Valaki segítsen kérem



2018. nov. 28. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Kiszámolod az amplitudót: A=(x2-x1)/2

w=vmax/A

amax=-A*w^2

f=w/2pi

a w az omega akar lenni.

2018. nov. 28. 11:17
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Király vagy!

2018. nov. 28. 15:21