Egy részecske harmonikus rezgőmozgást végez az x1=5 cm és az x2=12 cm határok között. Maximális sebessége
4,5 m/s. Határozzuk meg a rezgés frekvenciáját és a maximális gyorsulást! (20,5 Hz, 579 m/s2)
Sajna elindulni se tudok!
Valaki segítsen kérem
2018. nov. 28. 10:52
1/2 anonim válasza:
Kiszámolod az amplitudót: A=(x2-x1)/2
w=vmax/A
amax=-A*w^2
f=w/2pi
a w az omega akar lenni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Király vagy!
2018. nov. 28. 15:21