(k+1)!-1+(k+1)*(k+1)!=(k+1+1)*(k+1)!-1=(k+2)!-12018. szept. 14. 13:19
1/1 anonim válasza:
Kiemelhesz (k+1)!-t
Ha ahelyett x-et írunk:
x-1+(k+1)*x = [1+(k+1)]*x-1 = (k+2)*x-1
= (k+2)*(k+1)!-1
És (k+2)*(k+1)! = (k+2)! definíció szerint.