Az alábbi művelet miért van így?

(k+1)!-1+(k+1)*(k+1)!=(k+1+1)*(k+1)!-1=(k+2)!-1

2018. szept. 14. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiemelhesz (k+1)!-t


Ha ahelyett x-et írunk:


x-1+(k+1)*x = [1+(k+1)]*x-1 = (k+2)*x-1

= (k+2)*(k+1)!-1


És (k+2)*(k+1)! = (k+2)! definíció szerint.

2018. szept. 14. 13:49