Egy liftben az m=50kg tömegű testet rugó közbeiktatásával felfüggesztjük. Mekkora erő feszíti a rugót, ha a lift a=5m/s^2 gyorsulással emelkedik?


2018. szept. 25. 09:58
 1/2 Minekvan ***** válasza:
49%
F=m(a+g)=50(5+10)=750N
2018. szept. 25. 10:37
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felfelé mutat Fr, lefelé mg, a test a gyorsulással mozog felfelé. Ekkor Newton II. törvénye:

ma = Fr - mg

Fr = ma + mg = m(a+g) = 750 N

2018. szept. 27. 12:17