Hunbalazs kérdése:

Mennyivel nyúlik meg a 40N/m rugóallandoju rugó a liftben ha arra 400g tömegű súlyt fuggesztunk? ÉS a lift.


-5m/s2 gyorsulassal indul lefele

-egyenletesen mozog lefelé

-6m/s2 gyorsulassal mozog felfelé

-Szabadon esik


2015. márc. 25. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

D*y=m*g --> y=m*g/D


Ha lefelé megy és van gyorsulás is vagy szabadeséssel esik:

y=m*(g-a)/D

Lefelé de nincs gyorsulás: y=m*g/D


Felfelé gyorsulással: y=m*(g+a)/D

2015. márc. 26. 10:37