-5m/s2 gyorsulassal indul lefele
-egyenletesen mozog lefelé
-6m/s2 gyorsulassal mozog felfelé
-Szabadon esik
2015. márc. 25. 22:52
1/1 anonim válasza:
D*y=m*g --> y=m*g/D
Ha lefelé megy és van gyorsulás is vagy szabadeséssel esik:
y=m*(g-a)/D
Lefelé de nincs gyorsulás: y=m*g/D
Felfelé gyorsulással: y=m*(g+a)/D