2019. jún. 16. 11:25
1/1 vurugya béla válasza:
Mókás feladat!
Azon alapul, hogy mpn, nmp és pnm háromjegyű számok oszthatók 9-cel, mert a jegyeik összege osztható 9-cel.
A fenti kérdéses összeg így írható át:
100ma+10mb+mc+100nb+10nc+na+100pc+10pa+pb =
= a(100m+10p+n) + b(100n+10m+p) + c(100p+10n+m) =
= a*mpm + b*nmp + c*pnm
és itt ebben mindhárom tagban a 3jegyű szám osztható 9-cel.