Hány darab 25-tel osztható, különböző számjegyekből álló ötjegyű természetes szám van?


2015. nov. 8. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
924 (10275, 10325, 10375, ... 98675, 98725, 98750).
2015. nov. 8. 14:39
 2/2 vurugya béla ***** válasza:
100%

Részletezve:

A szám nem végződhet 00-ra.

Végződhet 50-re, ekkor az első helyre 8-féle, a második helyre már csak 7-féle, a harmadikra 6-féle jegy kerülhet. Ez 8*7*6 = 336 eset.

Végződhet 25-re vagy 75-re, ekkor az első helyre 7-féle, a második helyre is csak 7-féle, a harmadikra 6-féle jegy kerülhet. Ez 7*7*6 + 7*7*6 = 588 eset.


Összesen: 336+588 = 924 db szám.

2015. nov. 8. 17:52