Az AM szakasz az ABC háromszög szögfelezője, AB = 21 cm, AC = 28 cm, CM – BM = 5cm. Menyi lesz a BC szakasz hossza?


2019. jún. 9. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a BM szakasz hossza x cm, ekkor a CM szakasz hossza x+5 cm hosszú. Ha felírjuk a szögfelezőtételt:


(x+5)/x = 28/21,


akkor egy egyismeretlenes egyenletet kapunk, amit meg tudunk oldani.


A BC szakasz hossza x+(x+5)=2x+5 cm hosszú, az x-re kapott eredményt csak be kell ide helyettesíteni.

2019. jún. 9. 14:37