Mutassuk meg, hogy a szabályos háromszög köré írható kör egy pontját a csúcsokkal összekötő három szakasz közül az egyeik egyenlő a másik kettő összegével. Hogyan kell bizonyítani?


#házi #geometria #középponti szögek #kerületi szögek
2018. nov. 27. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted, hogy igaznak tűnik-e.

[link]

Kezdődhet a bizonyítás!

2018. nov. 27. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a koszinusz-tétel jutott eszembe, de nem tudom te hányadikos vagy. (A megoldásom ötlete a fenti linken - érthető?)
2018. nov. 27. 19:04
 3/4 dq ***** válasza:

#1: miért nem hagyod benne az eszköztárat? Akkor tudná használni a geogebrát a kérdező is.


Amúgy a feladat pofonegyszerű. Mégis mennyit foglalkoztál vele? Lerajzoltad egyáltalán?


Pl egy megoldás:

Ptolemaiosz-tétel: „Egy húrnégyszögben a szemközti oldalak szorzatainak összege megegyezik az átlók szorzatával.”

Legyen a háromszög oldalhossza L, a szakaszok a, b és c ahol 'a' a leghosszabb, ekkor a Ptolemaiosz-tétel értelmében

a*L = b*L + c*L

azaz

a = b + c

Q. E. D.

2018. nov. 27. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Köszönöm az ötleteket, hozzá dolgoztam a korábbi linkhez.

2018. nov. 27. 21:57