Mekkora legyen egy homorú tükör görbületi sugara, hogy arcunkról 3-szoros nagyítású látszólagos képet adjon az arcunktól 25 cm távolságra?


Valamint milyen távol legyen az arcunk a tükörtől?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 6. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Rajzold fel+írd fel a leképezési törvényt!
2019. jún. 6. 21:09
 2/18 anonim ***** válasza:

Ahogy az első hozzászóló is írta:

f: fókusztávolság

t: tárgytávolság

k: képtávolság


1/f = (1/t) + (1/k)


nagyítás= k/t = 3

ebből: k = 3t

a kép és a tárgy között 25 cm van, tehát k = 25+t

ezekből már kiszámítható, illetve kell még hozzá az, hogy a fókusztávolság a görbületi sugár fele


f=r/2

2019. jún. 6. 21:22
 3/18 anonim ***** válasza:

uristen, mennyire RÜHELLEM a geometriai optikát...

annyira szomoru h gimiben ilyeneket tanítanak...


ki a fenét érdekli? baromi unalmas, és haszontalan

2019. jún. 6. 21:34
 4/18 anonim ***** válasza:

#3 Miért lenne haszontalan? Kézzel fogható, ránevel a geometriai térlátásra.

Mit szeretnél tanulni ha nem ezt? Hullámoptikát? Oda minimum a diffegyenleteket kéne tudni. Vagy kvantummechanikát? Nagyon komoly matematika kell oda, nem csak a 4 alapművelet, mint egy egyszerű leképezési törvénynél...

2019. jún. 6. 22:20
 5/18 anonim ***** válasza:
Haszontalan is, unalmas is, de a legkönnyebb része a fizikának. Van vagy 2 képlet amit meg kell tanulni és hogy hogy mennek a vonalak a szerkesztésnél egy témazáróig el vagy vele. (nekem speciel emiatt lett meg a fizika 5 emelt érettségin [amúgy sík hülye vagyok hozzá])
2019. jún. 7. 06:36
 6/18 anonim ***** válasza:

"Mit szeretnél tanulni ha nem ezt? Hullámoptikát?"

speciel azt is utálom :D


"Oda minimum a diffegyenleteket kéne tudni."

ezt pedig honnan szeded? XDDDDDDDDD

nem kell ahhoz diff egyenlet :DDDDDDDDDDD


"Vagy kvantummechanikát? Nagyon komoly matematika kell oda"

hát azt speciel imádom :)

2019. jún. 7. 07:02
 7/18 anonim ***** válasza:
#6 Akkor a Schrödinger-egyenletet biztos már meg is oldhattad...
2019. jún. 7. 13:18
 8/18 anonim ***** válasza:
melyiket és mire?
2019. jún. 7. 14:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Az időfüggetlen, vasra.
2019. jún. 7. 16:20
 10/18 anonim ***** válasza:

vasra? XDDDD

a kilépési munkára gondolsz? 1D téglalap potenciálgát?

2019. jún. 7. 16:53
1 2