Az m=10, 0 t tömegű autóbusz v=54km/h sebességgel halad át az R=100 m görbületi sugarú pályán. Mekkora nyomóerővel hat az autóbusz az útra a legmagasabb pontban, ha az út domború és a legalacsonyabb pontban, ha az út homorú?


2018. szept. 23. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Ismerni kéne a homorúság és domborúság mértékét (fokban) továbbá a jármű tengelytávját.


A jelenlegi adatokkal a járműnek csak egy pontszerű modellje vizsgálható.

A talajt merőlegesen nyomó erő m*g.

A centrifugális erő pedig m*v^2/R.

2018. szept. 23. 12:13
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 23. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

A dombon:

Fcp = mg - N

mv^2/R = mg - N

N = 77500 N


A völgyben:

Fcp = N - mg

mv^2/R = N -mg

N = 122500 N

2018. szept. 27. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

#3Ez baromság! Hogy lehetsz ilyen buta, hogy skalárisan összeadsz két merőleges vektort.


Mellesleg annak az ostobának is gratulálok, aki a #1 helyes válaszomat lepontozta.

Hogy a fenébe hordott össze ennyi hülyét ide a szél...

2018. szept. 27. 20:43