2018. szept. 23. 11:43
1/4 anonim válasza:
Ismerni kéne a homorúság és domborúság mértékét (fokban) továbbá a jármű tengelytávját.
A jelenlegi adatokkal a járműnek csak egy pontszerű modellje vizsgálható.
A talajt merőlegesen nyomó erő m*g.
A centrifugális erő pedig m*v^2/R.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. szept. 23. 19:51
3/4 anonim válasza:
A dombon:
Fcp = mg - N
mv^2/R = mg - N
N = 77500 N
A völgyben:
Fcp = N - mg
mv^2/R = N -mg
N = 122500 N
4/4 anonim válasza:
#3Ez baromság! Hogy lehetsz ilyen buta, hogy skalárisan összeadsz két merőleges vektort.
Mellesleg annak az ostobának is gratulálok, aki a #1 helyes válaszomat lepontozta.
Hogy a fenébe hordott össze ennyi hülyét ide a szél...