Szánkózni induló fiú, a szánkót egyenletesen húzta az úton, ahol a hó már elolvadt. Itt a talaj és a szánkó között a súrlódási együttható 0,3. A szánkópályához érve, a havas úton a szánkót ugyanakkora erővel húzta, gy az 2,5 m/s2 gyorsulással mozgott. Mekkora a súrlódási együttható a szánkó és a havas út között?


Milyen magasnak látjuk a 180 cm magas emberről a 8 cm átmérőjű karácsonyfadísz által létrehozott képet, ha az ember a dísztől 1 m távol van?



2017. jan. 11. 18:26
 1/2 wrspeed80 ***** válasza:
Legyen W a szanko sulya, igy a surlodas miatti ellenallo ero 0.3W. Ennyivel huzza a szankot mivel nincs gyorsulas. Ahol van gyorsulas ott 0.3W-xW=2.5*m (F=ma miatt). W=mg, tehat 0.3mg-xmg=2.5m.(m a szanko tomege, x a surlodas havon, g pedig 9.8)m-el egyszerusitesz es lesz 2.94-9.8x=2.5. Ebbol pedig jon h x=0.045. Ha vmi nem vilagos, irj, a masodikat nem tom sajnos
2017. jan. 11. 18:54
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-nek: A havon a mozgási súrlódás nem x lesz, hanem 0,3-x...


A második példa meg egyszerű geometria...

2017. jan. 11. 20:49