Bósa Virág kérdése:

1. Egy testet elég magasról leejtünk. Mekkora az általa megtett út esésének 4. másodpercében? 2. Mikor 8 m/s egy futó sebessége?


3. A lefelé haladó 1,2 m/s sebességű liftben Pisti önmagához képest 0,2 m/s sebességgel felemeli a táskáját. Mekkora a táska sebessége az épülethez képest? 4. Hány km/h annak a sétáló nagypapának a sebessége, aki percenként 25m utat tesz meg? 5. Egy pattanó bogár függőlegesen 80cm magasra pattan fel az asztalról. Mekkora sebességgel hagyta el az asztalt? 6. Egy 3s ideig első 10m/s kezdősebességgel függőlegesen lefelé dobott kőnek mekkora a földetérési sebessége m/s ban?


KÉRLEK SZÉPEN TITEKET VALAKI OLDJA MEG NEKEM :( HOLNAP IROK FIZIKABOL ES SEMMIT NEM ÉRTEK, HÁTHA ÍGY VALAMI MEGÉRTEK VAGY VALAMIRE JUTOK :(



2017. jan. 9. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

" HOLNAP IROK FIZIKABOL ES SEMMIT NEM ÉRTEK, HÁTHA ÍGY VALAMI MEGÉRTEK VAGY VALAMIRE JUTOK :("


Hát, rajtad egy éjszaka alatt már szerintem maga Stephen Hawking se segíthet, ha hozzá se tudsz kezdeni ezekhez a feladatokhoz, és holnap dolgozatot írsz. Megértésben különben se segít, ha most itt megoldjuk helyetted - max. ha teljesen ugyanolyan feladatokat kapsz, akkor bemagolással talán meg tudod oldani őket, de abból hasznos tudás nem lesz, és később ugyanolyan gondjaid lesznek.


Ha esetleg úgy gondolod, hogy megpróbálod megoldani őket, és írsz egy levezetést megoldással, akkor megkísérelhetem/más megkísérelheti az esetleges hibákat kijavítani, vagy ha megakadsz, akkor azon a konkrét pontot segíteni. Ellenkező esetben javaslom kedvenc istenedhez való imádkozást, vagy ha ateista vagy, élvezkedj egy kicsit a Szexualitás kategóriában, hogy legalább egy jót szórakozz az elkerülhetetlen bukás előtt, vagy állj ki pizsamában a kertbe és próbáld meg holnap reggel valamilyen betegség tüneteit produkálni.

2017. jan. 10. 00:11
 2/3 dq ***** válasza:

1: a v-t grafikon alatti terület a megtett út. Jelen esetben v(t) lineáris, 3 és 4 másodperc közti idõhöz tartozó trapéz méretei: alapok: 30 és 40 (m/s), magasság: 1t.

Minekutána 35 métert tesz meg, gondolom.


2: 0.8 másodperc zuhanás után?


3: 1,2-0,2 = 1 m/s


4: v=s/t

2017. jan. 10. 00:54
 3/3 dq ***** válasza:

* 1 s magas


5: v0 sebességgel ha elindul, akkor t=v0/a ideig emelkedik fölfelé (miért?), így

(v0 + 0)/2 * t = v0^2/2/10

Utat tesz meg. (trapézos képlet megint)

Ezt egyenlõvé teszed 0.8 méterrel, megoldod v0-ra.


6: v = a*t + v0 = 3*10 + 10 = 40

2017. jan. 10. 00:58