Hogyan kell megoldani? Valaki segít?2019. jún. 5. 12:51
1/6 anonim válasza:
X1 ; X2 képlet megvan??
a=1
b=2
c=5
Abba helyettesz be és elkezded végezni a műveleteket.
2/6 anonim válasza:
*helyettesítesz
Elnézést, csak közben más fele is figyeltem.
3/6 anonim válasza:
Egy másik lehetőség, hogy használod a Viéte-formulát miszerint: x1*x2=c/a.
4/6 A kérdező kommentje:
А) –5; B) –2; C) 2; D) 5.
Ezekből kellene rá a válasz, de nekem nem jött ki
2019. jún. 5. 13:27
5/6 anonim válasza:
Viet formula ahogy előttem írták.
x1×x2=c/a
A te egyenletedben a=1, b=-2, c=-5. Behelyettesítesz a x1×x2=c/a=-5/1=-5
Tehát az A) válasz a jó.
6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2019. jún. 5. 13:38