Mennyivel egyenlő a gyökök szorzata az x^2–2x–5=0 egyenletben?

Hogyan kell megoldani? Valaki segít?

2019. jún. 5. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

X1 ; X2 képlet megvan??

a=1

b=2

c=5

Abba helyettesz be és elkezded végezni a műveleteket.

2019. jún. 5. 13:01
 2/6 anonim ***** válasza:

*helyettesítesz


Elnézést, csak közben más fele is figyeltem.

2019. jún. 5. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy másik lehetőség, hogy használod a Viéte-formulát miszerint: x1*x2=c/a.
2019. jún. 5. 13:03
 4/6 A kérdező kommentje:

А) –5; B) –2; C) 2; D) 5.

Ezekből kellene rá a válasz, de nekem nem jött ki

2019. jún. 5. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Viet formula ahogy előttem írták.

x1×x2=c/a

A te egyenletedben a=1, b=-2, c=-5. Behelyettesítesz a x1×x2=c/a=-5/1=-5

Tehát az A) válasz a jó.

2019. jún. 5. 13:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2019. jún. 5. 13:38