Tudnátok segíteni ebben az egyenletben?


5x+6*(x-5)=14


*=szorzás


2019. jan. 8. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

5x+6x-30=14

11x=44

x=4

2019. jan. 8. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Először zárójelet kell bontani:

5x+6*(x-5)=14

5x+6x-30=14

Összevonjuk az egyneműeket:

11x-30=14

Az x melől eltüntetjük a -30 ellentétes művelettel:

11x=44

És osztunk 11, mert így kapjuk meg az x:

x=4

2019. jan. 8. 18:27
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZI SZÉPEN ISTEN VAGY! :D
2019. jan. 8. 18:32