Az a feladat, hogy add meg két szám hányadosaként! 4,3142=x, és az 1-es a kettes felett van pont! Ilyenkor mennyivel kell szorozni?

Lécci nagyon fontos lenne

2018. nov. 17. 10:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Az egyes és a kettes felett van pont szóval az ismétlődik
2018. nov. 17. 10:03
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt hogy kell megcsinálni ?
2018. nov. 17. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Például legyen az egyik szám 2*x, a másik pedig a 2, így

x = 2*x/2 = 8,6284284284[284]/2 (a két pont helyett most szögletes zárójelet írtam, remélem, nem zavaró).


(((De ha kifelejtetted azt a szót, hogy egész (nem is tudom, hogy hogy merek ilyet feltételezni, te biztos nem vagy ilyen buta, meg a matektanáros sem), akkor ugye

4,3142142142[142] = x.

10-zel (így a periodikus rész pont a tizedesvessző után kezdődik majd) szorozva:

(1) 43,142142142[142] = 10*x,

10 000-rel szorozva (így pont egy teljes periódus kerül a tizedesvessző elé)

(2) 43142,142142[142] = 10000*x

A (2) egyenletből az (1)-et kivonva

43099 = 9990*x,

x = 43099/9990,

amit még lehetne egyszerűsíteni, ha a számláló meg a nevező nem volnának relatív prímek.

[link] )))

2018. nov. 17. 12:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2018. nov. 17. 13:34