Lécci nagyon fontos lenne2018. nov. 17. 10:01
1/4 A kérdező kommentje:
Az egyes és a kettes felett van pont szóval az ismétlődik
2018. nov. 17. 10:03
3/4 anonim válasza:
Például legyen az egyik szám 2*x, a másik pedig a 2, így
x = 2*x/2 = 8,6284284284[284]/2 (a két pont helyett most szögletes zárójelet írtam, remélem, nem zavaró).
(((De ha kifelejtetted azt a szót, hogy egész (nem is tudom, hogy hogy merek ilyet feltételezni, te biztos nem vagy ilyen buta, meg a matektanáros sem), akkor ugye
4,3142142142[142] = x.
10-zel (így a periodikus rész pont a tizedesvessző után kezdődik majd) szorozva:
(1) 43,142142142[142] = 10*x,
10 000-rel szorozva (így pont egy teljes periódus kerül a tizedesvessző elé)
(2) 43142,142142[142] = 10000*x
A (2) egyenletből az (1)-et kivonva
43099 = 9990*x,
x = 43099/9990,
amit még lehetne egyszerűsíteni, ha a számláló meg a nevező nem volnának relatív prímek.
[link] )))
4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2018. nov. 17. 13:34