Egy 50w-os fogyasztot sorba kapcsolunk egy masik fogyasztoval, ennek kovetkezteben teljesitmenye 22W-ra csokken. Hany Wattos a masik fogyaszto?


I=allando

U=230V


2019. máj. 27. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A VÁLASZ: A FENE TUDJA, ÉRTELMETLEN AZ EGÉSZ.

Miért: az I nem lehet állandó, mert bármit (ami nem 0 ohm) sorba kapcsolok egy másik fogyasztóval, akkor az áram csökkeni fog.

Ha netán az "I=allando" lenne egy adat, azt kell mondjam, hogy azt megadni felesleges, mert a sorba kapcsolt fogyasztókon az áram állandó, ugyanaz.

2019. máj. 27. 19:16
 2/4 A kérdező kommentje:
de ez a feladat
2019. máj. 27. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Mégegyszer.. Nem értelmezhető a feladat, de erőszakoljunk valamit..

Ha 230V-on 50W-os, akkor az árama az alapképlat szerint:

N=U*I Kiszámolva: 50/230=0,217A

Na ez az áramérték sehol nem szerepel a későbbiekben!!

Na, ezt felesleges volt kiszámolni, rossz irányba indultam. Csak az áram miatt tettem...

Az 50W-os fogyasztó ellenállása: P=Unégyzet/R

Rendezve számolva: Unégyzet/P=1058ohm.

Ha immár a valamikori 50W-os 1058ohmos ellenállás 22W-ot fogyasszon, akkor sarkain a feszültség: P=Unégyzet/R-ből

rendezve: gyök alatt(P*R)=152.5V

Ebből számolható az átfolyó áram:I=U/R=0,144A

Immár a másik fogyasztóra, miután sorba vannak kötve és a tápláló feszültség még mindig 230V, a rájutó feszültség: 230-152,5=77,5V

És akkor a másik fogyasztó teljesítménye: P=U*I

77,5*0,144=11,16W

2019. máj. 27. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan jelölitek, a teljesítményt az elején N-nek írtam, később P-nek.

Ne zavarjon meg....

2019. máj. 27. 21:16