Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely illeszkedik a P (-3; 1) és a Q (13; 3) pontokra?

Segítségre lenne szükségem ennek a feladatnak a megoldásában. Nagyon köszönöm!!

2019. máj. 16. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Felírod a PQ irányvektort: (16;2)

Ennek veszed a normálvektorát (megcseréled a koordinátákat és az egyik előjelét megváltoztatod): (2;-16)

Behelyettesítesz az egyenes egyenletébe (én a Q pont koordinátáival csinálom): 2x-16y=2*13-16*3, vagyis 2x-16y=-22, ezt még lehet szépíteni, ha osztunk 2-vel: x-8y=-11.

2019. máj. 16. 15:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2019. máj. 16. 16:12