Segítségre lenne szükségem ennek a feladatnak a megoldásában. Nagyon köszönöm!!2019. máj. 16. 14:53
1/2 anonim válasza:
Felírod a PQ irányvektort: (16;2)
Ennek veszed a normálvektorát (megcseréled a koordinátákat és az egyik előjelét megváltoztatod): (2;-16)
Behelyettesítesz az egyenes egyenletébe (én a Q pont koordinátáival csinálom): 2x-16y=2*13-16*3, vagyis 2x-16y=-22, ezt még lehet szépíteni, ha osztunk 2-vel: x-8y=-11.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2019. máj. 16. 16:12