Tudnátok segíteni a matek háziban?


1. Egy 29 éves anyának 5 éves a fia. Hány év múlva lesz az anya éppen kétszer annyi idős mint a fiú?

2. Andinak 3-szor annyi könyve van mint Gyurinak. Kettejüknek összesen 844 könyvük van. Hány könyve van Gyurinak és Andinak?

3. Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 4-et. Az összeget megszoroztam 2-vel, majd az eredményből kivontam 8-at, s így ugyan azt a számot kaptam, mint amelyre gondoltam. Melyik ez a szám?



2019. máj. 13. 18:40
 1/5 anonim válasza:

1. 19 év múlva

2. Andinak 633 Gyurinak 211

3. 0 a megoldás

(Amúgymeg egyenlettel megtudtad volna oldani ;p )

2019. máj. 13. 18:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen csak hülye vagyok hozzá :(
2019. máj. 13. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

1. 19 év múlva

2. x+x*3=844 (Gyurinak 211 és Andinak 633)

Harmadikra nincs időm.

2019. máj. 13. 19:04
 4/5 anonim válasza:

1. volt már kérdés: * https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


2.

Gyurinak x könyve van:

Gyuri: x


Andinak 3-szor annyi könyve van, tehát:

Andi: 3x


Összesen 844 könyvük van.

Andi könyvei + Gyuri könyvei = 844

3x + x = 844

4x = 844 / :4

x = 211


Gyurinak tehát 211 könyve van.

Andinak 3-szor ennyi: 211 * 3 = 633 könyv


3. Legyen a gondolt szám x.


x [hozzáadtam 4-et]

x + 4 [ennek !összegét szoroztam 2-vel]

(x + 4) * 2 [kivontam 8-at]

(x + 4) * 2 - 8 [így ugyan azt a számot kaptam = x]

(x + 4) * 2 - 8 = x


Meg is kaptuk az egyenletet: (x + 4) * 2 - 8 = x

Már csak ki kell számolni.


(x + 4) * 2 - 8 = x

2x + 8 - 8 = x

2x = x / - x

x = 0

2019. máj. 13. 19:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2019. máj. 14. 16:54